Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 25.06.2018
Přesný čas: 19:31 Svátek: Ivan Zítra: Adriana

DĚTI POMALOVALY GOLFOVÉ MÍČKY, POTOM UŽ NA „GRÍNU“ PŘI GOLFU VYMETALY JAMKY

článek vytvořen 04. 10. 2012, přečetlo si ho 2733 lidí

Trutnov - Čilý ruch včera panoval na golfovém hřišti v areálu Grund Resort v Mladých Bukách. Na kopec s krásným výhledem na Krkonoše totiž dorazil plný autobus dětí ze Základní školy Sluneční v Hostinném, kam docházejí školáci s pohybovým i mentálním postižením. Tuto školu už několik roků podporuje podnikatel Jiří Grund, který pro děti vymyslel nevšední projekt.
Přišel s nápadem, aby děti pomalovaly různými motivy golfové míčky, které by se v golfovém areálu prodávaly, a výtěžek by pomohl aktivitám školy. „Děti pomalovaly prvních sto míčků a mysleli jsme si, že máme zásobu tak na rok. Stovka míčků se ale líbila a byla během června prodána. Míček přišel na padesát korun. Překvapil mě přístup golfistů, že mají zájem tyto věci podporovat. Druhou namalovanou várku budeme prodávat v průběhu podzimu,“ řekl nám Grund.


Děti ze Základní školy Sluneční v Hostinném pomalovaly různými motivy dvě stovky golfových míčků.

Spolupráci s tímto podnikatelem si pochvaluje ředitelka školy Iva Faltová. „Originální nápad pana Grunda pomalovat míčky mě velice zaujal. Sice jsem zpočátku měla obavy, zda děti malou a členěnou plochu míčku dokážou pomalovat a výsledný efekt bude pěkný. Tyto obavy se však rychle rozptýlily. Děti mě mile překvapily, vznikly krásné golfové míčky s různými náměty přírody, kytiček, zvířátek, ovoce, postaviček a podobně. Nejdříve si na papír nakreslily náčrtky s motivy, které pak namalovaly na míčky,“ uvedla ředitelka.


Školákům šla práce od ruky a míčky se proměnily v originální výtvarná díla.

Děti už minulý týden přivezly dalších padesát pomalovaných míčků a včera druhou padesátku. Celkem tedy pomalovaly fixem, který na ploše dobře drží, dvě stovky míčků. „Z výtěžku bychom rádi doplnili tři třídy rehabilitačními pomůckami, na které stále chybí peníze. Budou to například relaxační a polohovací křesílka, molitanové kostky a další věci, které dětem zpříjemní pobyt ve škole. Je to cesta, jak si můžeme pomoci sami a taky se mně na projektu líbí, že se na tom děti svou prací podílejí,“ vysvětlila Iva Faltová.


Kromě golfových míčků k prodeji převzal autor nápadu Jiří Grund také výtvarné práce vytvořené školáky.

Po předání míčků, fotografií zachycujících jejich malování a výtvarných prací Jiřímu Grundovi, byl pro školáky připraven program, který jim rozzářil oči. Golfový šéftrenér Vítězslav Holý a trenér mládeže Ondřej Špůr je totiž naučili zacházet s golfovou holí a také základům této hry. Ukázalo se, že mnoho školáků má talent a postupem času už vymetali jamky na zastřiženém „grínu“.


Po krátkém seznámení s hrou se už děti věnovaly naplno golfu, mnohé z nich byly talentované.

„Golf je vnímán jako elitářský sport, což v našem případě není pravda. Chtěli jsme zapojit i handicapované děti, které nemají možnost golf hrát. Chtěli jsme také dětem ukázat, co je to golf a že je to sport pro všechny,“ poznamenal Grund. Děti se ukázaly jako soutěživí hráči a nejlepším golfistou se stal Tadeáš z Trutnova, který golfovou soutěž vyhrál. Všichni účastníci byli obdarováni sladkými odměnami.

FOTOGALERIE ZDE

Hynek Šnajdar
Trutnovinky.cz

Foto: Jaroslava Zielińska, Hynek Šnajdar

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena