Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 20.10.2018
Přesný čas: 21:46 Svátek: Vendelín Zítra: Brigita

(NE)SPOKOJENÝ MISTR SVĚTA. TROJBOJAŘ KRATOCHVÍL PŘIDAL DO SBÍRKY DALŠÍ TITUL

článek vytvořen 03. 10. 2012, přečetlo si ho 1855 lidí

Trutnov - V dřepu dal 380 kg, na benči předvedl 270 kg a mrtvý tah v jeho podání dělal 290 kg. Silový trojbojař Jaromír Kratochvíl dokázal na mistrovství světa v německém Herzbergu dohromady nazvedat 940 kg a stal se mistrem světa v kategorii do 100 kilogramů. V absolutním pořadí šampionátu obsadil druhé místo za německým „střízlíkem“ Jeffrey Podszuweitem (váha jen 75 kg).
„Na jednu stranu jsem spokojený, že jsem získal titul, ale na druhou jsem absolutně nespokojený s výkonem. Spíš usiluji o to, abych se zlepšoval ve výkonu,“ hodnotil třiačtyřicetiletý silák trutnovského Powerteamu své vystoupení po návratu domů. „Rozhodčí byli dost přísní,“ poznamenal závodník, který zůstal 25 kilo za svým světovým rekordem z červnového mistrovství Evropy v rakouském Hornu. Měsíc předtím Kratochvíl ještě vybojoval titul na domácím šampionátu, takže další zlatý hattrick v jeho kariéře je na světě.Jak trojbojař z Vlčic procházel závodem v Německu? Soutěž zahájil úvodním pokusem ve dřepu na 380 kg, ale ten mu nebyl uznán kvůli nedostatečné hloubce. Druhým pokusem už 380 dal bez námitek rozhodčích. „Třetím pokusem jsem nahlásil světový rekord 400 kg, ale už na to nebyla síla,“ přiblížil závěr první disciplíny.

Druhou částí silového trojboje je benčpres. A ten se Kratochvílovi vydařil ze všech disciplín nejvíce. Všechny tři pokusy měl platné. Postupně udržel na lavici v natažených pažích 255, 265 a 270 kg, přičemž posledním výkonem vytvořil nový český rekord.

Tečku za mistrovstvím udělal mrtvý tah. Ten naopak trutnovskému závodníkovi příliš nevyšel. Zahajovacích 290 kg bylo ještě v pořádku, ale druhý pokus na 310 dotáhl pouze ke kolenům. Při opravě činku sice vytáhl až nahoru, jenže ta mu pak vypadla z ruky a pokus byl neplatný. Přesto ve svojí kategorii s přehledem vyhrál před německým a slovenským závodníkem.„Teď v neděli je mezinárodní pohár v benčpresu, kam nás pojede víc lidí z oddílu. Za dva měsíce mě pak čeká cesta do Miami na kulturistickou soutěž Masters Olympia. Její součástí bude soutěž v benčpresu,“ prozradil Jaromír Kratochvíl, jaký si prožije závěr letošní sezony.

Michal Bogáň
Trutnovinky.cz
Foto: archiv Jaromíra Kratochvíla

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena