Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 21.03.2018
Přesný čas: 00:19 Svátek: Radek Zítra: Leona

ŽACLÉŘSKÝ STŘÍZLIVÁK: NETRADIČNÍ MTB MARATON JE VÝZVOU K ZÁVODĚNÍ I TRÉNINKU

článek vytvořen 25. 08. 2012, přečetlo si ho 1855 lidí

Žacléř - Nastoupat během závodu horských kol až čtyři tisíce výškových metrů není v České republice obvyklé. Při okružním MTB maratonu žacléřský Střízlivák však ano. Letošní 7. ročník se uskuteční příští neděli 2. září, opět se startem a cílem v Prkenném Dole.
„Okruh s délkou 2750 a převýšením 134 metrů zůstává stejný, přesto dochází k jedné zásadní změně. Start a cíl bude na parkovišti pod sjezdovkou skiareálu Arrakis. Je tu dostatek prostoru pro auta, stany a celé zázemí vůbec,“ říká za organizátory Aleš Vaníček.Na účastníky opět čeká náročné stoupání k Rýchorskému náměstí a zámku, které důkladně prověří jak fyzické, tak psychické síly účastníků. „Závod je specifický tím, že čas je předem daný. Jede se na pět hodin a jedno kolo. Důležitý je počet zdolaných stoupání. Ty jsou rozhodující pro konečné pořadí. Při tom není nutné být stále na trati. Každý si může dát libovolně dlouhou pauzu nebo po dvou či třech hodinách skončit. I tak bude klasifikován s do té doby dosaženými průjezdy,“ vysvětlil základní pravidla Aleš Vaníček.

A kdo se necítí na sólo jízdu, může se o dřinu podělit s parťákem a vydat se na závod dvojic. „Dosavadní rekord v jednotlivcích je úctyhodných 30 okruhů, který drží Petr Javůrek. I když o to nám úplně nejde. Chceme, aby si to vyzkoušel kdokoliv, zdolal jich třeba deset a příští rok se pokusil jeden či dva přidat. Může to být dobrá motivace k tréninku na další rok,“ dodává Aleš Vaníček.

V sólo kategorii jsou vypsané kategorie do 35 let, 35+, 50+ a ženy, ve dvojicích do 80 a 80+.

ŽACLÉŘSKÝ STŘÍZLIVÁK
start: 10.00 restaurace U Kapličky, Prkenný Důl; prezence od 8.30 hodin.
přihlášky: do 26. srpna na a.vanicek@razdva.cz (stačí napsat jméno, kategorie, tým a bydliště, přijetí přihlášky vám zpětně potvrdíme); startovné se platí při prezentaci.
startovné: 100 Kč jednotlivci/200 Kč dvojice; po26. srpnu 200/400 Kč.
ceny: v každé kategorii věcné ceny + finanční ceny 2000, 1000 a 500 Kč pro první tři v absolutním pořadí (jednotlivci, dvojice).

(bog, aš)
Trutnovinky.cz
Foto: www.cyklofoto.estranky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena