Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 24.06.2018
Přesný čas: 14:57 Svátek: Jan Zítra: Ivan
českozpívá

FESTIVAL MĚL PODLE POLICIE VELMI POKLIDNÝ PRŮBĚH, PROHŘEŠKŮ BYLO MINIMUM

článek vytvořen 20. 08. 2012, přečetlo si ho 2437 lidí

Trutnov - Kromě několika přestupků nemuseli policisté zásadním způsobem zakročovat při víkendovém Open Air Music Festivalu. Řešili jen několik drobností. Vyplývá to z tiskového souhrnu, který policie dnes odpoledne zveřejnila. "Nedošlo k žádnému závažnému narušení veřejného pořádku. Policisté zadokumentovali celkem 2 přečiny a několik desítek přestupků na úseku proti majetku a občanskému soužití," uvedl policejní mluvčí Udo Ertner.
Podle něj se jednalo o jízdu pod vlivem alkoholu, krádeže volně odložených věcí a cenností, mobilů, peněz či osobních dokladů a drobné neshody mezi hudebními fanoušky. "Dva z výtečníků eskortovali v noci ze čtvrtku na pátek po lékařském ošetření muži zákona na protialkoholní záchytnou stanici v Hradci Králové," upřesnil Ertner.

Policisté o víkendu vyřešili 77 přestupků. Jednalo se hlavně o prohřešky motoristů. "Hlídky uložily nezodpovědným účastníkům silničního provozu blokové pokuty v celkové částce převyšující 30 tisíc korun. Jednomu nezodpovědnému zahraničnímu řidiči byla za požití alkoholického nápoje před nebo během jízdy uložena kauce v částce 11 tisíc korun," sdělil Ertner.

Dále bylo provedeno celkem 543 kontrol osob a 196 vozidel. Policisté nezjistili žádnou osobu či dopravní prostředek, který by procházel registrem celostátně hledaných.

(pac, er - tz)
Trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Martin Šádek

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena