Přesný čas: 01:27 Svátek: Jitka Zítra: Mikuláš
českozpívá

GÓLOVÁ PARÁDA FOTBALISTŮ. TRUTNOVŠTÍ NASTŘÍLELI ŠEST GÓLŮ, ČECH DAL HATTRICK

článek vytvořen 12. 08. 2012, přečetlo si ho 2429 lidí

Trutnov - Velmi vydařeným výkonem vstoupili fotbalisté MFK Trutnov do nové sezony. V úvodním kole krajského přeboru rozstříleli v domácím prostředí Hořice 6:0. Třemi góly se podílel na výhře útočník Jan Čech a dále skórovali Jiří Makovský, Vladimír Marks a Tomáš Groer.
MFK TRUTNOV - JISKRA HOŘICE 6:0 (3:0). Góly: 45., 56. a 65. Čech, 17. Makovský, 18. Marks, 86. Groer. Rozhodčí: P. Průcha - Kubišta, Vaníček. ŽK: 0:2. Diváci: 220. Sestavy - Trutnov: Šťastný - Trnovský, Kozák, Makovský, Tobiáš - Mařas (68. Ficner), Marks, Kovář (68. Groer), Kamitz (87. Dušek) - Čech, Holubec (81. Doubic). Hořice: Žižka - Ruml, Kočí, Rubeš, Pour, Tomáš (62. Kulhánek) - Nečesaný, Palm (36. Minich), L. Michálek (80. D. Michálek), Vávra - Nálevka (62. Hudek).

„Tolik gólů jako dnes jsme snad nedali ani za celé jaro,“ žertovali po zápase s Hořicemi domácí příznivci. Fotbalisté Trutnova porazili svého soupeře šestibrankovým rozdílem a po velmi dlouhé době poznali, co je to naplno bodovat v mistrovském utkání. Poslední taková vzpomínka byla na 9. října loňského roku, kdy zdolali Novou Paku. Tento souboj se však odehrával ještě v divizi, kterou museli na jaře hráči z Podkrkonoší opustit. Hned první kolo krajského přeboru ale naznačilo, že tým Miloše Dvořáka se bude snažit o rychlý návrat zpět.

Ačkoliv… Hořice byly asi zrovna jedním z těch nepřijatelnějších mužstev na „rozehrání“, protože si po loňském postupu z 1. A třídy nesou v soutěži status nováčka. Hosté drželi v Trutnově naději na dobrý výsledek necelých dvacet minut, když jejich jeden náznak šance musel řešit včasným vyběhnutím gólman Šťastný. Jinak hru kontrolovali domácí, které do vedení poslal nechytatelnou ránou z přímého kopu Makovský. A tahle trefa stála opravdu za to, míč z 20 metrů zaplul přímo do šibenice - 1:0. Od rozehrání na středu hřiště pak neuběhla ani půlminuta a Trutnovští se radovali podruhé. Po rychlém kontru z pravé strany vybídl Mařas ve vápně zpětnou přihrávkou ke skórování Markse - 2:0.

Domácí s chutí kombinovali a nepouštěli soupeře do hry. V poslední minutě prvního poločasu navíc udeřili potřetí. A opět skvělou akcí potěšili fotbalového labužníka, který si v neděli večer dopřával. Trutnovské trojici Kamitz - Holubec - Čech vyšel signál ze standardní situace a posledně jmenovaný střelou z hranice malého vápna odstartoval svoje gólové představení. Během 21 minut pak stihl zkompletovat čistý hattrick. Letní posila ze Dvora Králové totiž dvakrát po přestávce stála v pokutovém území tam, kde se má pohybovat útočník. Takže po výborných přihrávkách svých spoluhráčů to Čech neměl s uklízením míče do odkryté branky ani tak složité. „Ale v nějakém minulém přáteláku jsem to přesně takhle nedal,“ usmál se po utkání třígólový kanonýr. (rozhovor čtěte ZDE)

Konečnou podobu výsledku nasadil v 86. minutě střídající Groer, jenž přebral přihrávku mezi obránci a umístěnou střelou k tyči završil trutnovský půltucet. Fanoušci MFK tak domů konečně odcházeli s pocitem, kterému se říká spokojenost. Zajímavostí utkání je určitě také, že za vstupenku platili pouze dospělí muži, kteří k němu však dostali pivo grátis. Ženy, děti a důchodci chodí v letošní sezoně na fotbal zdarma.

NÁZORY TRENÉRŮ
Miloš Dvořák, trenér Trutnova: „Výsledkově jsem se vstupem do soutěže určitě spokojený, ale nějaké věci tam ještě byly, které se musí doladit. Takhle vstoupit do sezony je však důležité hlavně pro kluky, kteří dlouho nevyhráli, aby se dostali do pohody a zase si trošku věřili. Hořice mě překvapily, že hrály docela organizovaně. V obranné fázi hrály dobře, ale pro nás bylo důležité, že jsme jim brzy daly gól a hned druhý. Tím pádem to musely trošku otevřít a nám se tam otevírala okénka. Jsem opravdu spokojený, že to dnes klukům vyšlo. Je to taková první vlašťovka, ale máme před sebou ještě dlouhou sezonu. Myslím, že od příštího kola to teprve začne, protože máme těžké rozlosování. Jedeme do Týniště, pak Broumov, hrajeme na Olympii a s Rychnovem. To ukáže, jak jsme na tom.“

Radek Palm, trenér Hořic: „Premiéra v krajském přeboru to pro nás byla krutá, ale bohužel los soutěže pro nás nebyl milosrdný - jet hrát do Trutnova, který sestoupil z divize a má kvalitní mančaft, který vede kvalitní trenér. Bohužel se nám nepodařilo, ač jsme se na to připravovali, eliminovat útočníka Čecha a další hráče a po zásluze soupeř zvítězil. Byl fyzicky a technicky nad naše síly. Z našich hráčů nehrál ani jeden krajský přebor. Je to pro nás zkušenost, od které se musíme odrazit a v příštím zápase zabodovat.“

Příští kolo:
Kratonohy - Červený Kostelec, Dvůr Králové B - Slavia HK, Česká Skalice - Jaroměř, Nový Bydžov - L. Bělohrad/Pecka, Rychnov - Jičín, Hořice - Libčany, Týniště - Trutnov (neděle 18. srpna, 17 hodin), Broumov - Olympia HK

VÍKENDOVÉ VÝSLEDKY MFK TRUTNOV

okresní přebor muži: MFK Trutnov B - Vrchlabí B 4:0 (4:0). Góly: Dušek 2, D. Mucudis, Kulda
III. třída muži: MFK Trutnov C - Černý Důl 9:4 (5:1). Góly: Vomočil 3, Holas 2, Kadaník 2, Čermák, Moravec.