Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 24.06.2018
Přesný čas: 15:00 Svátek: Jan Zítra: Ivan
českozpívá

STAVBA KRUHOVÉ KŘIŽOVATKY U TESKA ZAVŘE VJEZD DO SKŘIVÁNČÍ ULICE

článek vytvořen 03. 08. 2012, přečetlo si ho 5465 lidí

Trutnov - Motoristé musí od pondělí počítat s novým dopravním omezením. Na silnici směrem k Peci pod Sněžkou začne stavba kruhového objezdu, který napojí průmyslovou a obchodní zónu na hlavní výpadovku. Kvůli tomu nebude možné vjíždět do Skřivánčí ulice, odbočky k bývalému motelu Horal. Dopravu na hlavní Krkonošské ulici navíc budou řídit semafory.
Stavba uzavře spojku s Horskou ulicí na necelý měsíc. „Potrvá od pondělí 6. srpna do neděle 2. září. Uzavřen ale bude jen krátký úsek u stávající křižovatky. Provoz ve zbytku Skřivánčí ulice bude dál zachován, s vjezdem i výjezdem u Autostylu,“ sdělila mluvčí trutnovské radnice Veronika Svobodová. V místě stavby bude během výstavby kyvadlový provoz vždy pouze v jednom jízdním pruhu a bude řízen semafory.„Žádáme řidiče i chodce o trpělivost, protože plánované dopravní omezení přichází v době, kdy je nad Horním Starým Městem uzavřen i most na stejné silnici a provoz je směřován skrz město. Protože ale ulice Skřivánčí nepatří mezi důležité komunikace, zvládne dočasný nárůst dopravy bez problému např. ulice Československé armády vedoucí od Cihelny k Bille,“ uvedla Svobodová.

Napojení vjezdu do obchodní a průmyslové zóny bude hotové na podzim. Nyní jsou před dokončením obchod společnosti Tesco Stores a market řetězce OBI. Oba chtějí otevřít ještě letos před Vánoci. Podle tiskové agentury ČTK najde v novém Tesku v Trutnově práci až 130 lidí.

K obchodům má patřit rovněž 860 parkovacích míst. V další části na Krkonošské, vzdálenější od hlavní silnice, bude prostor pro lehčí průmysl. „Je to místo pro logistiku a nerušící, klidnější výrobu,“ řekl architekt Martin Vokatý, který zónu projektoval.
(pac, tz-vs)
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena