Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 19.07.2018
Přesný čas: 13:37 Svátek: Čenek Zítra: Ilja

LONDÝNSKÝ OLYMPISNÍK TRUTNOVSKÉHO TRENÉRA MARTINA PETROVICKÉHO (8)

článek vytvořen 02. 08. 2012, přečetlo si ho 1178 lidí

Londýn - Basketbalový trenér Martin Petrovický píše do naší redakce své postřehy z olympijských her, kterých se účastní jako asistent trenéra u ženské reprezentace.
V den zápasu s Chorvatskem jsme měli ještě dopoledne trénink, který jsme věnovali taktice na večerní utkání. Na konci tréninku standardně několik hráček se snažilo trefit koš z půlky a moc se jim to nedařilo. Když už zůstala osamocená Míša Zrůstová, která se ne a ne trefit, kondiční trenér Aleš Kaplan před jedním pokusem řekl z legrace, když teď trefíš, svlíknu se do naha! A co se nestalo, míč úplně jistě propadl obroučkou! Po několikaminutovém hecování se ho nakonec hráčkám zželelo.Po obědě jsme se už pomalu začali chystat na důležité utkání. Ten den se mi nic nedařilo. Paday mi věci z ruky, stále jsem něco někde zapomínal a nakonec se mi roztrhla tkanička u boty, které nosíme na zápasy. Naštěstí náš duchapřítomný videotechnik Ondra Dufek doběhl do nedalekého nákopního centra a než byl vhozen úvodní rozskok utkání, měl jsem na botách zcela nové tkaničky a jak se ukázalo, byly vítězné!

Utkání bylo jako na houpačce, skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Byly to pořádné nervy. Nakonec jsme v poslední čtvrtině soupeři odskočili a dotáhli utkání do vítězného konce. Všichni jsme si oddechli, neboť jsme tímto vítězstvím uchovali naději na postup do čtvrtfinále.

My s Ivanem Benešem jsme ještě zůstali koukat na další utkání USA - Turecko a po půlnoci se dostali do olympijské vesnice. Kdo by si myslel, že zalehneme k zaslouženému spánku, mýlí se. Naopak. Začala naše noční směna rozborem dalšího soupeře, družstva USA. Ale nakonec zasloužený spánek přišel. Kolem půl 4 ráno.

Martin Petrovický
asistent trenéra reprezentace ČR, hlavní trenér Kary Trutnov

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena