Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 24.05.2018
Přesný čas: 23:14 Svátek: Jana Zítra: Viola
českozpívá

NA BOJIŠTĚ MÍŘÍ REGGAE Z JAMAJKY, OBJEV Z LEEDSU, ŠPANĚLSKÝ TEMPERAMENT I MARTA KUBIŠOVÁ

článek vytvořen 31. 07. 2012, přečetlo si ho 2960 lidí

Trutnov - Open Air Music Festival Na Bojišti, který se letos uskuteční od 16. do 19. srpna, patří mezi nerozmanitější hudební přehlídky v zemi. To potvrzují další kapely a interpreti, kteří se chystají potěšit fanoušky letošního již ročníku. Areálem bude znít totiž nefalšované jamajské reggae i temperament z barcelonských klubů.
Do Trutnova přiletí legenda jamajského reggae Barrington Levy. Tento bavič, showman, excelentní zpěvák a autor hitů Here I Come, Gangsters, Murderer, Ms. Dynamite, které zazní i na trutnovském festivalu, pochází z druhé nejsilnější generace jamajských zpěváků. „Reggae není nikdy dost a je festivalovým kořením. Doufáme, že stejně jako v minulých letech rozsvítí a rozpálí slunko nad Bojištěm,“ uvedl zakladatel festivalu Martin Věchet.


Na Bojišti vystoupí
legenda jamajského reggae Barrington Levy.

Kdo má rád strhující zvuk kytary, úderný rytmus dupajících nohou a energické vokály, ten si přijde na své při vystoupení španělských Muchachito Bombo Infierno. Tato kapela vyšla z prostředí kultovních barcelonských klubů. „Je to kapela, na kterou se těšíme,“ říkají pořadatelé trutnovského Woodstocku. Její vystoupení se odehraje ve zvětšeném Undergroundovém stanu, který letos nese jméno Ivana Martina „Magora“ Jirouse.


Velké očekávání předchází koncertu španělských
Muchachito Bombo Infierno.

Kořením festivalu jsou i méně známé kapely. Mezi ně se řadí Hawk Eyes z anglického Leedsu. „Hawk Eyes jsou jedním z našich letošních objevů. Doporučili nám je a navedli nás na ně ochránci a velcí manažeři Foo Fighters. Když jsme je uslyšeli, naše srdce poposkočila, uši se nastražily a po těle nám přejelo lechtivé mrazení. Bylo rozhodnuto,“ popisují své první setkání s jejich hudbou pořadatelé.

Hudebníci spolu hrají víceméně od roku 2005, ale Hawk Eyes si říkají necelý rok. Pod tímto názvem a v současném složení jde o zcela čerstvou kapelu, která existuje teprve od konce roku 2011 a záhy byla nominována na Best Hard Rock Act v cenách Artrocker. Vystoupení kapely Hawk Eyes umístili pořadatelé hned na hlavní pódium a do jednoho z hlavních časů. „Jsem přesvědčen, že Hawk Eyes budou pro mnohé jedním z letošních zahraničních překvapení,“ domnívá se Věchet.

Po tvrdých Hawk Eyes a před alternativními belgickými dEUS vystoupí dnes už legendární česká zpěvačka Marta Kubišová, kterou doprovodí orchestr Petra Maláska. První dáma disentu, bývalá mluvčí Charty 77, dvacet roků zakázaná zpěvačka by měl být ojedinělým zážitkem pro všechny návštěvníky festivalu.


Zpěvačku Martu Kubišovou na trutnovském festivalu doprovodí orchestr Petra Maláska.
 
Kamarádka Václava Havla, jemuž je festival letos zasvěcen, měla už loni na podzim vystoupit na jeho 75. narozeninách. „Vystoupení se však bohužel nepodařilo uskutečnit, tak alespoň touto cestou splácíme dluh,“ dodává Věchet.

(hyš, tz)
Trutnovinky.cz
Foto: archiv festivalu, Hara Amorós, www.hawkeyesmusic.com, Hugo Vítámvás

čtěte také: ZAVÁNĚLO TO SPIKLENECTVÍM, ŘÍKÁ O PRVNÍM FESTIVALU RADEK LANGHAMMER

VŠUDE BYLI POLICAJTI, ALE MY JSME CÍTILI PODPORU OBYVATEL, VZPOMÍNÁ ČUŇAS


FESTIVAL LONI DOSTAL ZA HLUK POKUTU 150 TISÍC, POŘADATELÉ NEVYLUČUJÍ NĚČÍ POKYN


NA BOJIŠTĚ MÍŘÍ REGGAE Z JAMAJKY, OBJEV Z LEEDSU, ŠPANĚLSKÝ TEMPERAMENT I KUBIŠOVÁ

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena