Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 24.06.2018
Přesný čas: 14:54 Svátek: Jan Zítra: Ivan
českozpívá

HINDRÁKOVÁ DOPSALA ROMÁN SLOŽENÝ Z KRUTÝCH PŘÍBĚHŮ DĚTÍ V AFRICE

článek vytvořen 28. 07. 2012, přečetlo si ho 2462 lidí

Trutnov - Zhruba před rokem vydala Hana Hindráková svoji první cestopisnou publikaci. Od té doby se u ní doslova roztrhl pytel s psaním románů. „Nyní se psaní věnuji hodně. Minulou sobotu jsem odevzdala korekturu sazby románu Děti nikoho, který vyjde na konci listopadu v nakladatelství Alpress,“ uvedla třicetiletá trutnovská spisovatelka.
Napříč jejím novým románem se prolíná několik příběhů - keňského chlapce Davida Kimathiho, který osiřel a ocitl se na ulici, příběh Moraa Sirové žijící v chudinské čtvrti Mathare v Nairobi, příběh Odeka Orengeho vedoucího dětský gang v Nairobi, příběh Joy Makauové vyrůstající v bohaté čtvrti Karen a příběh Kioni, vnučky šamanky Wanji od hory Mt. Keňa. „K sepsání této knihy mě inspiroval příběh mého přítele Davida z Keni, který vyrostl na ulici,“ prozradila Hindráková.

Ani to ale nebylo vše, do čeho se Hindráková v literární oblasti pustila. „Do konce července odevzdávám finální rukopis románu Karibu Keňa, který zvítězil v soutěži Mám talent pořádanou nakladatelstvím Euromedia. Román by měl vyjít na podzim,“ sdělila Hindráková. Karibu Keňa s podtitulem Láska v ohrožení voodoo je o Češce, která se rozhodne začít v Keni nový život.


Během posledního půlroku napsala Hindráková ještě další román s názvem Dobrovolnice. Vychází v něm ze zkušeností z Keni, kterou čtyřikrát navštívila a kde pracovala pro neziskovou organizaci Fair. „Zatím mám pouze první verzi a předpokládám, že pokud se bude kniha nakladatelství líbit, vyjde příští rok,“ upřesnila dobrodružná žena s trutnovskými kořeny.


Aby toho nebylo málo, věnuje se Hindráková ještě psaní dalšího románu. „Bude se věnovat fenoménu čarodějnictví v Africe,“ naznačila. Přitom ještě hodlá napsat také cestopis Pod závojem tropů, ke kterému ji inspirovala letošní cesta po Portoriku a přilehlých ostrovech. „
Píšu nejčastěji doma večer - když se vrátím z práce, někdy i o víkendech. Inspiruje mě cestování, ale i příběhy lidí kolem mě. V hlavě mám spoustu dalších nápadů,“ dodala Hana Hindráková.

čtěte také: HINDRÁKOVÁ VYDALA KNIŽNĚ DENÍK Z CESTY PO PATAGONII


(pac, tz)
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena