Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 24.06.2018
Přesný čas: 14:59 Svátek: Jan Zítra: Ivan

BOJIŠTĚ SE OPĚT PO ROCE ZMĚNILO V ŠÍLENÝ MEJDAN S EXTRÉMNÍ MUZIKOU

článek vytvořen 16. 07. 2012, přečetlo si ho 6638 lidí

Trutnov - Drtivá, zničující nebo pekelně tvrdá. Taková byla muzika při víkendovém Obscene Extreme festivalu. V areálu na Bojišti se ho zúčastnilo 67 kapel a zhruba pět tisíc fanoušků z celého světa. Všichni si užili pořádný nářez. Podívejte se na video.


Nespoutaná oslava začala středečními obscénními soutěžemi, neobvyklou zábavou označovanou jako Olympfreakiáda. Hudba areálem duněla od čtvrtečního odpoledne. Na jediném pódiu se vystřídaly skupiny napříč těmi nejdrsnějšími žánry, které existují. Grind core, punk a death metal zaznívaly nejčastěji. Většinou však muzikanti předvedli parádní show. Právě podle toho je totiž organizátoři vybírají - aby publikum skvěle bavili. „Hodně jezdím na koncerty a festivaly po světě. Tam vidím, jak kapely umějí hrát, co předvedou a jestli je to dobrá show. Pak se lehce vybírá,“ upřesnil pořadatel přezdívaný Čurby.

Na trutnovském Bojišti se vystřídaly formace z více než dvaceti zemí světa a to dokonce i ze Saúdské Arábie, Kolumbie, Argentiny nebo Ekvádoru. Je strašně důležitý, aby kapely z rádoby rozvojových zemí mohly vidět, jak se hraje tady v Evropě, aby nás obohatily tím, co dělají oni a my zase je obohatili tím, co děláme dobře tady,“ vysvětlil Čurby. Nepřijeli pouze jihokalifornští muzikanti z Exhumed a francouzští Sublime Cadaveric Decomposition.


Jednou z největších hvězd byli legendární švédští grindeři Nasum. „O nich jsem snil strašně dlouho, že tady budou hrát, konečně se nám to po tolika letech povedlo. Každej ví, co se zpěvákovi Nasum stalo (zahynul při Tsunami - pozn. redakce). Každej ví, že to byl výbornej člověk. Takže jsme rádi, že jsme je tady mohli přivítat, i když to bylo bez něj,“ řekl Čurby.

A kapela nejen že nadchla jedinečným hudebním nářezem, ale rovněž neobvyklým začátkem svého koncertu. „Oni mají na začátku takovou srandu, že přijdou ženich a nevěsta v plynových maskách, za zvuku sirény a apokalyptickýho střílení tři minuty koukají do lidí. Bylo skvělý, že jsem si to mohl takhle užít já. Moje přítelkyně z toho byla úplně v šoku, ona si snad myslela, že si ji konečně vezmu,“ smál se „ženich“ Čurby.
Festivalu letos nevadilo ani deštivé počasí, které se na areál doslova sneslo ve čtvrtek a pátek. Lidé se bavili bez ohledu na přírodní podmínky. „Je to tady prostě show za každých okolností. Připravuju to celý rok, ale počasí si člověk nemůže vybrat. Myslím, že lidi by přišli, i kdyby sněžilo. Ve čtvrtek v noci tady bylo sedm stupňů, to už není daleko ke sněhu. Takže možná příští rok bude i sněžit,“ smál se Čurby.


A ještě jednou věcí letos Obscene Extreme zaujal. Kromě léta tradičního veganského stravování se letos pití nalévalo do vratných pivních kelímků. Většina lidí chválila pevnost kelímku a závěsný klip za opasek. „Myslím, že čistota na festivalu je strašně důležitá. Jsme tady někteří celý týden, nebo pět, šest dnů a když začne pršet a chceš to tady udržet v nějakým pořádku a čistý, tak to není jednoduchý. Pivní kelímky vlastně každý známe z Německa, tam na festivaly jezdíme, tam to běží pět šest let. U nás to vůbec není normální. Až teď nějaká brněnská firma ve spolupráci s Gambrinusem rozjela tenhle projekt Nick Nack,“ dodal Čurby.

FOTOGALERIE ZDE

Pavel Cajthaml

Trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek
Kamera: Franta Hájek a Miloš Šálek

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena