Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 24.05.2018
Přesný čas: 23:30 Svátek: Jana Zítra: Viola
českozpívá

PŘED UFFEM SE BUDE TAHAT KAMION. NEJEN TAKOVÁ BUDE PREMIÉRA STRONGMANŮ

článek vytvořen 12. 07. 2012, přečetlo si ho 4246 lidí

Trutnov - Jako sportovní „náčiní“ devítitunový kamion, pneumatiky z traktoru, pytle s pískem nebo kláda ze stromu. Bude to vskutku netradiční podívána. V sobotu od 14 hodin se uskuteční na prostranství před Uffem historická premiéra (dokonce i krajská) Českého poháru strongmanů. „Myslím, že jsou to hodně atraktivní závody. Doufám, že se nám podaří dostat lidi do varu,“ přeje si místní silák Petr Mrkvica.
Nejúspěšnější trutnovský strongman se bohužel převede domácímu publiku pouze v roli pořadatele, protože se dává dohromady po zranění ramene, které si vyhodil před dvěma měsíci při tréninku. Zdravotní problémy se zády neumožní start ani dalšímu zdejšímu borci - Zdeňku Pilcovi. Jediným trutnovským želízkem v ohni tak zůstane Jan Pluháček. „V průběžném pořadí poháru si ale stojí velmi dobře,“ chválí Pilc svého sedmadvacetiletého a 207 cm vysokého oddílového kolegu. Krkonošský čahoun se usadil po úvodních dvou kolech devítidílného seriálu na čtvrtém místě.

V Trutnově by se mělo představit šestnáct účastníků domácí pohárové soutěže. „Všichni v poháru už nějaký čas závodí, takže to jsou de facto otrlí profíci, kteří to opravdu umějí,“ prozrazuje Mrkvica, že se určitě bude na co koukat. „Váhy, které se tady budou zvedat a tahat, budou hodně atraktivní,“ dodává. Strongmani se utkají v šesti disciplínách. Mezi ty nejzajímavější patří přitahování kamionu v sedě a přetáčení půltunových pneumatik. Další částí je pak zvedání břemen nad hlavu, skládající se z několika závaží. Pytel s pískem, říční kámen a tradiční koule jsou zase břemena, která se přenášejí. V páté disciplíně bude závodník držet dvě auta na šikmých plochách a posledním testem fyzických schopností strongmanů bude mrtvý tah, ale s tlustou osou, aby to měli těžší.„V přestávkách mezi jednotlivými disciplínami dáme divákům možnost vyzkoušet si, jaké je to zkusit ze země odlepit pneumatiku nebo si zkusit potáhnout kamión. Chceme, aby si na vlastní kůži vyzkoušeli, že to není žádná sranda a je za tím nespočet hodin tréninku,“ tvrdí Petr Mrkvica. „Silové sporty v Trutnově frčí, a tak doufám, že si lidé najdou cestu i ke strongmanům,“ přeje si.

Michal Bogáň
Trutnovinky.cz
Foto: Strongman Trutnov

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena