Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 18.01.2019
Přesný čas: 00:11 Svátek: Vladislav Zítra: Doubravka

DOTACE NA OPRAVY DOMŮ V PAMÁTKOVÉ ZÓNĚ ZATÍM VYUŽIL JEDINÝ SOUKROMNÍK

článek vytvořen 09. 07. 2012, přečetlo si ho 3698 lidí

Trutnov - Podloubí na Krakonošově náměstí dostává každým rokem lepší tvář. K jeho renovaci dochází i díky dotaci, kterou poskytuje městský fond oprav. Bohužel, zatím ji využívá jen Městský bytový podnik. Ze soukromých majitelů šanci využil jen vlastník objektu čp. 127 v pravém dolním rohu náměstí.
Získat příspěvek je přitom snadné. Stačí si nechat radnicí odsouhlasit, co bude majitel opravovat. Po skončení oprav mu město peníze převede na účet částku do výše až čtyřiceti procent nákladů. Dotaci je možné získat na renovaci dlažby, opravu vnitřních omítek a restaurování kamenných prvků. „Každý, kdo si zatím o příspěvek požádal, u nás uspěl,“ potvrdil dostupnost dotace trutnovský starosta Ivan Adamec.


Příklad podloubí, opraveného s příspěvkem města

Letos bylo například opraveno podloubí domů v pravé části náměstí. „Z patnácti domů ve správě města zbývají opravit už jen tři. Ty projdou opravou příští rok. Zbývajících sedmadvacet domů je v rukách soukromých majitelů,“ sdělil starosta Ivan Adamec.


Pro příklad, na opravu podloubí domů čp. 121 a 124 až 126 se proinvestovalo asi 1,7 milionu korun. Loni, kdy byla opraveny domy v levé části náměstí a zmiňované čp. 127, bylo vyplaceno přes 2 miliony korun.

„V současné době je před dokončením studie na rekonstrukci podloubí v ulicích přilehlých k náměstí. Dva až tři roky pak budou odhadem trvat opravy podloubí u domů patřících městu v těchto ulicích. I zde bude platit možnost využití příspěvku od města pro soukromé vlastníky,“ pronesl Adamec.

Podle něj je jen otázkou času, kdy vlastníci začnou v centru Trutnova ve větším počtu využívat dotace nabízené městem. "Oni se musí na opravy v době mediálně neustále propírané krize připravit zejména ekonomicky. Nabídka města je ale výhodná. Kdo vám dnes dá čtyřicet procent? Proto věřím, že to přijde," dodal starosta Adamec.


(pac, tz)
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena