Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 27.04.2018
Přesný čas: 00:58 Svátek: Jaroslav Zítra: Vlastislav
českozpívá

V HOKEJOVÉ KAUZE NIC NOVÉHO. KLUB JE STÁLE MIMO LIGU. SITUACI ŘEŠÍ PRÁVNÍCI

článek vytvořen 09. 07. 2012, přečetlo si ho 1601 lidí

Trutnov - V nezáviděníhodné situaci je stále hokejový klub HC Trutnov. Už třetí týden je bez druhé ligy, do kterého ho nepustil svaz kvůli nezaplacenému startovnému. Situaci řeší kluboví právníci, hráči dál trénují a připravují se na sezónu. Podle svazu je ale klub momentálně bez druhé ligy.
Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje rozhodl 22. června, že se nový ročník druhé ligy odehraje bez Trutnova, protože nezaplatil startovné ve dvou termínech - 25. května ani 10. června. Trutnov sice částku 20 tisíc korun zaplatil 20. června, ale podle svazu i to bylo pozdě.

Místní klub však tvrdí, že ze svazu nedostal včas patřičné informace. A obrátil se na právníky. Jenže zatím bez zlepšení situace. Svaz ústy mluvčího pouze potvrdil, že dostal od advokáta dopis. „Právník ČSLH připravuje odpověď na dopis právní kanceláře, která se na nás jménem klubu obrátila. Rozhodnutí výkonného výboru ČSLH ze dne 22. června tak v současné době stále platí,“ uvedl mluvčí svazu Zdeněk Zikmund.

To znamená, že klub je nyní mimo soutěž. Nepřímo to potvrzuje i rozlosování, které už zveřejnilo několik druholigových klubů na svých webech a kde jméno HC Trutnov chybí. Jeho činovníci ale věří, že ještě není nic ztraceno. „Jsme rozhodnutí se odvolat kam až to jen půjde, třeba i dát návrh soudu na předběžné opatření, tedy nezahájení druhé ligy. Přihlášku jsme podali, startovné zaplatili,“ řekl předseda HC Trutnov Zdeněk Poul.


Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek


čtěte také: SVAZ TRVÁ NA SVÉM. HOKEJOVÝ TRUTNOV NEZAPLATIL A NEMŮŽE DO SOUTĚŽE

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena