Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 22.05.2018
Přesný čas: 21:55 Svátek: Emil Zítra: Vladimír

POLICEJNÍ POTÁPĚČI SE VRÁTILI DO ÚPY, STÁLE HLEDAJÍ DŮKAZY K VRAŽDĚ

článek vytvořen 04. 07. 2012, přečetlo si ho 5263 lidí

Trutnov - Po čtyřech měsících se opět objevili v řece Úpě policejní potápěči. Stále totiž hledají důkazy pro vyšetřování vraždy, ke které došlo na konci února na Šestidomí. Osmnáctiletý mladík tehdy napadl starší manželský pár přímo v bytě seniorů. Ženu usmrtil na místě, muži způsobil těžká poranění, kterým podlehl v nemocnici.
Specialisté se několikrát ponořili do vody v jezu u Obchodní akademie už dva dny po brutálním činu. Také nyní (v úterý) hledali předměty, které souvisejí s případem. Policie ale nesdělila, zda na místě potápěči našli něco klíčového. Nůž a kladivo, kterým mladík útočil, našli v kanalizaci ještě v den vraždy.K útoku došlo ve středu 29. února 2012 kolem poledne. Mladík se dostal násilím do bytu seniorů, kde na oba postupně velmi brutálně zaútočil. Proti stařence i stařečkovi použil nůž s délkou čepele dvanáct centimetrů i malé kladivo.


Žena (89 let) utrpěla mnohočetná bodnořezná i tupá poranění v obličeji, a několik tržných ran v temenní a týlní části hlavy. Na místě zemřela. Muž (95 let), který útok přežil, měl na těle řadu bodnořezných ran. Skončil v trutnovské nemocnici, kde ho operovali. Na oddělení ARO ležel napojený na přístroje a dlouho bojoval o život. Nakonec ale zemřel.


Mladíkovi hrozí za dvě dokonané vraždy až 20 let vězení nebo výjimečný trest.

(pac, tz)
Trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena