Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 19.07.2018
Přesný čas: 13:28 Svátek: Čenek Zítra: Ilja

V TRUTNOVĚ POPRVÉ ZÁVODILY OFFROADOVÉ MODELY AUT NA DÁLKOVÉ OVLÁDÁNÍ

článek vytvořen 04. 07. 2012, přečetlo si ho 3826 lidí

Trutnov - Když po startu najela všechna auta do první zatáčky, zvířila se za nimi taková vlna prachu, že jste na dráze pomalu nic neviděli. A považte, že se jednalo pouze o modely bugin v měřítku 1:6 a 1:8. Přesto tyto „hračky“ za třicet tisíc na volanovském okruhu dosahovaly rychlosti až 60 km/h. „Jinde se jezdí i sto dvacet,“ upozorňuje Filip Jelínek z místního klubu.


Trutnovský RC Model Klub v sobotu uspořádal svoje první hobby offroadové závody aut na dálkové ovládání v měřítku 1:6 a 1:8. Pod letištěm ve Volanově místní nadšenci vybudovali asi 350 metrů dlouhý okruh, kde se sešlo 15 závodníků. „Jezdí se na elektrický pohon, nitro pohon se spalovacím motorem a spalovací motor na klasický benzín a olej,“ vysvětluje Jelínek. „Cena aut je velmi různorodá. Můžete autíčko koupit za pět tisíc, ale nebude to na závodní dráhu. Tady jsou auta kolem třiceti tisíc,“ dodává.Závod se skládal z pěti rozjížděk a finálového kola. V kategorii modelů v měřítku 1:8 se na prvních třech příčkách umístili domácí jezdci, když vyhrál Jaroslav Herman. V kategorii modelů v měřítku 1:6 naopak nestartoval ani jeden místní závodník a z vítězství se radoval Miroslav Fischer z RC Offroad Team Nová Paka.

„Ovládání auta je docela složité. Je to o zkušenostech. Člověk si to musí najezdit. Nejtěžší je naučit se brzdit do zatáček, aby člověk neztrácel. A skoky jsou také docela zážitek. Člověk musí zavčasu přibrat a ubrat, aby se to auto nepřeklopilo,“ tvrdí domácí závodník Ondřej Nyklíček, který má buginu dovezenou z Ameriky a skončil na třetím místě. „Když si člověk připlatí, auto je dost odolné,“ usmívá se.VÝSLEDKY
měřítko 1:8
1. Jaroslav Herman (RC Model Klub Trutnov)
2. Luděk Nyklíček (RC Model Klub Trutnov)
3. Ondřej Nyklíček (RC Model Klub Trutnov)

měřítko 1:6
1. Miroslav Fischer (RC Offroad Team Nová Paka)
2. František Fišera (RC Offroad Team Nová Paka)
2. David Kačer (RC Buggy Team Mníšek u Liberce)

FOTOGALERIE

Michal Bogáň
Trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena