Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 23.04.2018
Přesný čas: 15:19 Svátek: Vojtěch Zítra: Jiří

HUDEBNÍ LÉTO ZAČALO PRVNÍM KONCERTEM, PROSTOR VEDLE UFFA S KAVÁRNAMI SE LÍBÍ

článek vytvořen 28. 06. 2012, přečetlo si ho 2379 lidí

Trutnov - Úvodním koncertem v podání místní country kapely Patrola ve středu začal sedmý ročník Trutnovského hudebního léta. Festivalu určený pro místní amatérské kapely se od svého počátku odehrával na Krakonošově náměstí. Po šesti letech se ale organizátoři rozhodli pro přesun pódia ke kulturnímu centru. A zdá, že to byl dobrý nápad.


Organizátoři ze společenského centra totiž uspoří peníze a příznivci muziky možná získali nečekaný, ale zajímavý prostor pro koncerty. „Disponujeme poměrně drahou aparaturou, kterou defacto nemůžeme výrazně přenášet. Varianta udělat koncerty tady u Uffa pro nás znamenala úsporu téměř sedmdesát tisíc korun. To byla první věc. a pak jsem si říkal, že by to mohlo být zajímavé pořádat právě tady," vysvětlil ředitel Uffa Libor Kasík.

Pódium ale nestojí před skleněnou budovu, jako při občasných hudebních vystoupeních, ale u vedlejšího vchodu, v těsné blízkosti venkovních kaváren Horn a Pod lékárnou a nedaleko dětského hřiště.  „Čas ukáže, jestli to byla změna k dobrému. Samozřejmě to prostředí je tady nádherné, Uffo a všechno okolo, pěší zóna, krásné prostředí kavárniček, to na náměstí chybělo malinko. Nevím zase, jak moc si lid na to zvyknout. Myslím, že čas ukáže, že je to dobrá změna," uvedl Jindra Hylmar z folkové skupiny Patrola, která festival zahájila a byla úprvně první formací, která místo vyzkoušela. Podívejte se na video.
Ani po sedmi letech se nemění dramaturgie festivalu. Hrají výhradně zdejší kapely, bez ohledu na styl a žánr. „Jsou to trutnovské kapely, z Trutnova a okolí, žánrově hodně rozptýlené od folku, jak je tady vidět, přes irský punkrock v podání kapely Benjaming band, bude tady Pepa Lábus se svým rockem nebo jak bych to nazval a bude tu třeba i Krakonoška," prohlásil Libor Kasík.

FOTOGALERIE Z KONCERTU PATROLY ZDE

Muzika bude vedle Uffa znít celé letní prázdniny. Koncertům jsou vyhrazeny středy a pátky. Hraje se vždy o půl páté odpoledne. Už tento pátek bude hrát na pódiu folkrockové seskupení Pepa Lábus a SPOL. Hudba této kapely zní čím dál rockověji. Odpovědnost za to nese převážně trutnovský kytarový virtuos Mirek Votoček starší. Od minulého roku se sestava této kapely nezměnila, naopak, ucelila se a chrlí jednu novou skladbu za druhou. Chystají vydání již pátého řadového alba, které fanoušky tyto kapely jistě potěší.

PROGRAM TRUTNOVSKÉHO HUDEBNÍHO LÉTA
pátek 29. 6.  PEPA LÁBUS A SPOL.
středa 4. 7.  PRŮMĚR 60
pátek 6. 7.   EFFECT
středa 11. 7. MESCALERO
pátek 13. 7.  nehraje se
středa 18. 7. NEODŮVODNITELNÁ LÍTOST
pátek 20. 7.  BLUES MYSTERY
středa 25. 7. DUO PB
pátek 27. 7.  PPP
středa 1. 8.  KASTELÁNI
pátek 3. 8.   KRAKONOŠKA
středa 8. 8.  COUNTRY BAND BONANZA
pátek 10. 8.  ZNOVUZROZENÍ
středa 15. 8. TLUPA TLAP
pátek 17. 8.  HOLLAND EXPRESS
středa 22. 8. TENDR
pátek 24. 8.  POSLEDNÍ LEŽ
středa 29. 8. BENJAMING BAND
pátek 31. 8.  H KVINTET


Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek
Kamera: Jan Polonský

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena