Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 23.04.2018
Přesný čas: 15:08 Svátek: Vojtěch Zítra: Jiří

POLICISTÉ V NEDĚLI VEČER ZACHRÁNILI MLADÍKA, KTERÝ SI CHTĚL VZÍT ŽIVOT

článek vytvořen 25. 06. 2012, přečetlo si ho 3423 lidí

Trutnov - Všímavost a rozhodnost čtyřiatřicetiletého muže z Trutnova a následně zasahující policisté zachránili život třiadvacetiletému mladíkovi, který se dostal do tíživé životní situace. Všímavý občan si v neděli krátce před osmnáctou hodinou u místního penzionu viděl podivné chování neznámého mladíka, který nejprve seděl delší dobu ve svém autě, pak z něj vystoupil a odešel s autolanem v ruce směrem k zahrádkářské kolonii.
„Po zhodnocení situace, kdy hrozila důvodná obava, že si mladík sáhne na svůj život, čtyřiatřicetiletý pán nezaváhal ani na okamžik, a celou záležitost oznámil Městské policii v Trutnově,“ uvedl policejní mluvčí Udo Ertner. Strážníci věc ihned ohlásili kolegům z Police České republiky. "Místní policisté neprodleně po tomto oznámení vyhlásili pátrací akci po mladíkovi. Během několika okamžiků se do pátrání zapojila hlídka městské policie a desítka místních policistů včetně psovoda se svým čtyřnohým přítelem," řekl Ertner.

Prohledávali nejbližší okolí místa, kde byl muž spatřen naposledy. Během necelých patnácti minut našla hlídka strážníků Městské policie Trutnov nešťastného muže v lesním porostu nedaleko výchozího místa. Muži zákona nezraněnému mladíkovi ihned přivolali lékařskou pomoc. "Díky všímavosti oznamovatele skončil mladík během několika minut v péči lékařů, což mu s největší pravděpodobností zachránilo to nejcennější - lidský život," dodal mluvčí Udo Ertner.

(pac, tz)
Trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena