Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 17.01.2019
Přesný čas: 23:55 Svátek: Drahoslav Zítra: Vladislav

PŘEDPLATNÉ NA DIVADLO POKRAČUJE, UFFO OPĚT NASTAVILO LAŤKU HODNĚ VYSOKO

článek vytvořen 25. 06. 2012, přečetlo si ho 2328 lidí

Trutnov - Čtyři skupiny divadelního předplatného nabízí na sezonu 2012 a 2013 Společenské centrum Uffo. Celkem mohou diváci shlédnout 30 představení, šestnáct v kategorii Činoherní divadlo, osm ve skupině Divadlo a hudba a šest ve skupině Divadelní delikatesy. Předplatné si lze zajistit do 7. října.
„Myslím, že se nám letos podařilo vytvořit divadelní nabídku snad nejlépe za poslední tři ročníky. Mám z toho radost,“ řekl Libor Kasík, ředitel Uffa. Podle něj se někdy divákům v minulých sezónách v činoherních skupinách zdála některá představení relativně náročná. Ředitel upozorňuje, že to bude trvat i v příští sezóně, ale domnívá se, že jsou tam „kusy“ divácky velmi atraktivní.


Tahákem sezóny byl mělo být představení Africká královna s Lindou Rybovou a Hynkem Čermákem.

„V první skupině je to především Africká královna pražského divadla Palace s Lindou Rybovou a Hynkem Čermákem. Samozřejmě také Dejvické divadlo, které uvede Bratry Karamazovy, je vždy kvalitní. Osobně bych chtěl ale vyzdvihnout inscenace režiséra Davida Drábka z Klicperova divadla v Hradci Králové,“ uvedl.


Režisér David Drábek z Klicperova divadla v Hradci Králové je zárukou kvality, potvrzuje to i Figarova svatba.

Jeho hru Jedlíci čokolády provází velmi dobrá pověst. Ve druhé činoherní skupině patří mezi skvosty Figarova svatba. „Je to jedno z nejlepších představení, co jsem u nás kdy viděl. Je neskutečně vydařené nejen po stránce herecké, ale také scénografické i ve vztahu mezi klasickým textem a aktuálností. Drábkovy hry bych divákům určitě doporučil,“ láká do hlediště Kasík.

Součástí skupiny Divadlo a hudba je inscenace Hodiny jdou pozpátku Divadla Semafor, které se představí v Uffu poprvé. Kdo má rád klasičtější podání, přijde si na své u představení My Fair Lady Východočeského divadla Pardubice a Sugar! (Někdo to rád horké) Městského divadla Brno.


Populární divadlo Semafor zahraje v Uffu poprvé. Představí se mimo jiných Jitka Molavcová a Jiří Suchý.

Ze stejného města je také Divadlo radost, které zpracovalo vděčnou klasiku Limonádový Joe aneb Koňská opera. Divák, který dává přednost hudbě na jevišti, by si neměl nechat ujít představení Dancing Dream Irish Dance Show Klubu irských tanců Rinceoirí nebo The Beatles and Queen Moravského divadla Olomouc.

Samostatnou kapitolou předplatného jsou Divadelní delikatesy. Patrně největšími taháky budou Slapstick sonata Cirku La Putyka a finského souboru Circo Aereo a rovněž Pátá dohoda, v níž září Jaroslav Dušek. Jak upozornil ředitel Kasík, Uffo má z hlediska uváděných divadelních představení v rámci republiky dobré jméno. Diváci by proto neměli váhat a předplatné si zajistit.


Ve hře Pátá dohoda, ve skupině Divadelní delikatesy, září herec Jaroslav Dušek.

„Chtějí u nás hrát ty nejlepší soubory v zemi. Rozhodně se nenaplnila prognóza trutnovského rodáka Petra Kracíka, ředitele a uměleckého šéfa Divadla Pod Palmovkou. Ten kdysi chodil po jevišti Uffa a říkal, že pětadevadesát procent divadelních souborů u nás nebude hrát. To neměl pravdu, a to mě těší. Budeme v nastavené kvalitě pokračovat i v budoucnosti. Trutnovský divák si to zaslouží,“ dodal Libor Kasík.

Hynek Šnajdar
Trutnovinky.cz
Foto:Jiří N. Jelínek, Tomáš Zeman, Jan Chvátal, www.kulturniportal.cz


© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena