Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 22.05.2018
Přesný čas: 21:56 Svátek: Emil Zítra: Vladimír

NOVINKY U KRAKONOŠOVA KRÁLOVSTVÍ. MÍSTO DESETI RAZÍTEK JICH LETOS STAČÍ PĚT

článek vytvořen 23. 06. 2012, přečetlo si ho 2190 lidí

Trutnov - Dlouhodobá hra Krakonošovo království je opět tady. V pátek byla na Krakonošově náměstí slavnostně zahájena její nová část zábavnými akcemi pro děti, medovinovým křtem a žehnáním Pána hor. Poprvé byly k mání nové cestovní glejty a bylo možné do nich získat i první razítka.
Hra založena na jednoduchém principu sbírání razítek na vybraných turistických zastávkách. Odměnou za návštěvu aspoň pěti takových míst budou batohy, trička nebo hrníčky. „Putování je určeno jak pro turisty, které chceme přilákat do východních Krkonoš, tak i pro místní, kteří se prostě jen tak rádi toulají po horách,“ vysvětlil Tomáš Hendrych, trutnovský místostarosta a předseda svazku obcí Východní Krkonoše. Snaží se tak přilákat více lidé do více i méně atraktivních lokalit.

Do projektu jsou zapojená zajímavá návštěvní místa - např. Sněžka, Černá hora, rozhledna či muzeum. „Na každém takovém místě je možné získat razítka. Když jich má návštěvník pět má nárok na odměnu,“ řekl Hendrych. Svazek zřídil webové stránky www.krakonosovokralovstvi.cz, kde jsou aktuality a zajímavosti z Krakonošova království a přehled míst, kde je možné získat glejty a razítka.

Při páteční slavnosti Krakonoš požehnal novému putování. Čelní představitelé svazu zase medovinou pokřtili dřevěné značení, kterým budou zvýrazněny lokality patřící do projektu. „Lidi přijali náš projekt v minulých letech příznivě, setkal se s velkým ohlasem. Takže jsme změnili jen počet razítek, pro získání dárku jich stačí pět místo deseti. A pečlivě jsme vybírali nová návštěvní místa,“ dodal Tomáš Hendrych.

FOTOGALERIE ZDE

Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena