Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 22.05.2018
Přesný čas: 21:56 Svátek: Emil Zítra: Vladimír

V PRŮMYSLOVÉ ZÓNĚ UŽ SE RÝSUJÍ OBCHODNÍ DOMY ŘETĚZCŮ TESCO A OBI

článek vytvořen 21. 06. 2012, přečetlo si ho 12085 lidí

Trutnov - Lokalita podél výpadovky na Pec pod Sněžkou se rychle mění. Ještě nedávno tam řádily bagry při terénních úpravách a hloubení základů, dnes už jsou dobře znatelné budovy obchodních řetězců Tesco a OBI. Právě tyto markety v nové obchodně průmyslové zóně vzniknou jako první. Dokončené mají být tak, aby otevřely ještě letos před Vánoci.
Ze snímků je patrné, že má stavba tři odlišné části. Vlevo (při pohledu ze silnice) bude hypermarket Tesco a zcela vpravo hobbymarket OBI. Mezi nimi vzniká objekt s asi desítkou menších obchodů, podobný Family Centru na Zelené louce. Parkovací místa budou na západní straně obchodů, nebudou tedy viditelná ze silnice.Oranžová omítka a ostře řezané rysy, typická stavba OBI nyní roste v obchdoní zóně Krkonošská.

Konstrukce tří obchodů kombinuje ocel a prefabrikované železobetonové nosníky. Do areálu se bude vjíždět přes kruhový objezd, který vznikne v křižovatce u Horalu a rovněž auta přijíždějící od hor budou mít možnost odbočit do areálu ještě dřív, na jeho severním konci (viz. studie Obchodní zóny Krkonošská - zcela dole).

Průmyslový areál má asi třicet hektarů, v první fázi se díky obchodům zastaví asi třetina. V další části zóny na Krkonošské, vzdálenější od hlavní silnice, bude prostor pro lehčí průmysl. Celý komplex by mohl být hotový na konci roku 2016.


Pohled od Trutnova. Nejblíž k městu bude hypermarket Tesco.

FOTOGALERIE ZE STAVENIŠTĚ ZDE

Zónu buduje stavební společnost PSJ, která komplex buduje pro společnost CPI Group miliardáře Radovana Vítka. K obchodům má patřit rovněž 860 parkovacích míst. Po dokončení komplexu by v něm mělo najít práci více než 300 lidí. V další části na Krkonošské, vzdálenější od hlavní silnice, bude prostor pro lehčí průmysl. „Je to místo pro logistiku a nerušící, klidnější výrobu,“ řekl architekt Martin Vokatý, který zónu projektoval.(pac, tr)
Trutnovinky.cz

Foto: Miloš Šálek

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena