Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 24.06.2018
Přesný čas: 14:57 Svátek: Jan Zítra: Ivan

VE VOLANOVĚ SE OPĚT VYLIL POTOK, VODA SE TAM DOSTALA LIDEM I DO DOMŮ

článek vytvořen 14. 06. 2012, přečetlo si ho 5636 lidí

Trutnov - Vydatný přívalový déšť vylil ve středu večer z břehů potok, který protéká Volanovem. Voda zaplavila zdejší zahrady a zároveň vnikla i do některých obytných částí domů. Místní obyvatelé si tak prožili nepříjemné déja vu, protože na den skoro přesně uplynul rok od pohromy, kdy podobný liják způsobil protržení výpusti rybníka.


„Oproti loňsku to však tentokrát bylo daleko větší množství vody, která zasáhla převážnou část Volanova v oblasti potoka a dotkla se i některých výše položených obyvatel,“ uvedl Radek Michalička, jeden z obyvatel, kterému voda zaplavila zahradu. Voda se vyvalila úplně všude, kde byl jen malinko snížený břeh. „Při takovém množství srážek pravděpodobně povolila i některá z horních polí, neboť se potokem valila vlna směsi bahna a trávy,“ popisoval.
Celá příjezdová cesta před jeho domem se proměnila v jednu řeku, která brala vše, co mohla. Tím, jak ucpávala ploty a brány, se průtok ještě více zhoršil a voda začala stoupat, čemuž ještě napomáhal neustávající déšť. „U některých lidí se dostala voda i do obytných částí domů. Sotva se vzpamatovali z loňských škod, měli to doma znovu,“ ukazoval na níže položené sousedy.

Společně se pak byli podívat i na hráz horního rybníka, zda-li se opět něco nestalo. Ale voda se tam valalila přes jeho hráz tak, že prý nebylo možné ani přejet na druhou stranu. „Jsme jen zvědaví, jestli s tím konečně někdo něco udělá, protože potok je mělký a spoustu roků neudržovaný,“ upozornil Radek Michalička.


(bog, rmi)
Trutnovinky.cz
Foto: Radek Michalička, Petr Kužel

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena