Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 01.10.2022
Přesný čas: 16:30 Svátek: Igor Zítra: Olivie

SOUD ZPROSTIL VINY MUŽE, KTERÉHO OBŽALOVALI ZE ZNÁSILNĚNÍ TŘÍLETÉ DCERY

článek vytvořen 12. 06. 2012, přečetlo si ho 1618 lidí

Trutnov - Krajský soud v Hradci Králové odstoupil od trestu pro dvaačtyřicetiletého Jindřicha F. z Trutnova. Loni mu sice vyměřil šestiletý trest za údajné za znásilnění tříleté dcery, nyní ale na základě nového revizního posudku změnil názor a muže zprostil obžaloby.
Ta mu původně dávala za vinu, že od roku 2009 do loňska opakovaně znásilňoval dceru, když „provozoval přesně nezjištěné sexuální praktiky s nezletilou“. Před dvěma lety jí údajně strkal do pochvy a konečníku „přesně nezjištěný předmět válcovitého tvaru o průměru větším než 1 cm či svůj ztopořený pohlavní úd“, čím ji způsobil drobná poranění.

Muž od počátku vinu odmítal. Po první rozsudku se odvolal k Vrchnímu soudu v Praze, kde původní verdikt hradecké justice zrušil a nařídil nové projednání. Při něm krajský soud stanovisko změnil a muže osvobodil, a to na základě posudku brněnských odborníků. Ti obviněného vyšetřovali mnohem delší dobu než předchozí kolegové a usoudili, že nejde o člověka se sexuální poruchou. "Přiklonili jsme se k závěru ústavního revizního posudku, protože pozorování trvalo delší dobu, je třeba brát v úvahu dva měsíce pozorování v kontrastu s dvouhodinovým vyšetřením," vysvětlil soudce Miroslav Mjartan.

Jindřich F. se vzdal práva na odvolání. Státní zástupkyně se i zatím ponechala lhůtu na rozmyšlenou.


(pac, tz-idcz)
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena