Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 23.02.2019
Přesný čas: 03:17 Svátek: Svatopluk Zítra: Matěj
českozpívá

NA PIVOFEST S JANDOU, NECKÁŘEM A KLUSEM PŘIŠLO PŘES PĚT TISÍC LIDÍ

článek vytvořen 10. 06. 2012, přečetlo si ho 8393 lidí

Trutnov - Náměstí v sobotu žilo tradiční pivní atmosférou. Na oblíbený Pivofest tam dorazilo přes pět tisíc lidí. Kromě dvanácti pivních značek přitahoval pozornost zajímavý kulturní program - na pódiu hráli a zpívali známí čeští zpěváci Dalibor Janda, Václav Neckář a Tomáš Klus. Podívejte se na fotografie a videoreportáž.
Snad žádný nápoj není v Česku tak oblíbený jako pivo. Platí to i pro Trutnov. Pivofest se tady těší oblibě tisíců lidí už devět let. Na Krakonošově náměstí se letos vůbec poprvé pila piva Samson a Černá hora. Pípy se roztočily už v 11 hodin dopoledne a zasatvily se až po půlnoci. "Největší nával byl asi od šesti hodin. Za deset minut vyčepujeme tak dvacet piv," uvedla Dagmar Krulišová z trutnovského pivovaru Krakonoš.Hlavním tahákem kulturního programu letošního Pivofestu bylo trio známých zpěváků a držitelů Českých slavíků. Během koncertu Dalibora Jandy se zpívalo nejen na pódiu, ale i pod ním. Následná autogramiáda trvala zhruba hodinu a půl. Hlas spojený s legendárním šlágrem Hurikán přiznal, že lahodnému moku ve skutečnosti příliš neholduje. "Já dodneška alkohol nepiju. Spíš opravu na žízeň nebo před spaním, protože se mi potom dobře spí, takže jedno pivo před spaním, jinak moc ne," řekl Janda.

Legendární Václav Neckář zpíval v Trutnově společně se skupinou Bacily. Zazněly všechny jeho staré hity, včetně známé písně Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě. Mladý Tomáš Klus, navzdory problémům se zvučením, vyvolal mezi fanynkami po pódiem davové šílenství. Plac až k prvním stánkům byl beznadějně zaplněný. A to měl každý člověk maximálně půl metru osobního prostoru. Po koncertu prozradil, že jako první v životě neochutnal pivo, ale víno. "Já jsem vlastně asi nezačal pivem, ale vínem. K pivu jsem, přestu hořkost životní, přecházel velmi dlouho. A to první pivo bylo třeba v sedmnácti," prohlásil Klus. 
FOTOGALERIE ZDE

Denisa Gumbírová
Trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš
Kamera: Václav Kriegel

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena