Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 22.05.2018
Přesný čas: 21:55 Svátek: Emil Zítra: Vladimír

NEJRYCHLEJŠÍ AUTO RALLY, MITSUBISHI LANCER EVO IX, ŘÍDIL MARTIN SEMERÁD

článek vytvořen 09. 06. 2012, přečetlo si ho 5968 lidí

Trutnov - Šestý ročník automobilové soutěže Rally Krkonoše ovládli Martin Semerád a Bohuslav Ceplecha na voze Mitsubishi Lancer Evo IX. Vítězství ve čtvrtém podniku mistrovství České republiky ve sprintrally vybojovali přesvědčivě o 25 vteřin před německou posádkou Kahle - Doerr. Třetí dojeli Sýkora a Škardová. Výborným osmým místem se zaskvěla trutnovská dvojice Richard Kirnig a Martin Bartoš. Do cíle letošního závodu se dostalo 97 z 123 posádek.
„Od začátku jsme se snažili jet. Využil jsem zkušeností, které s touhle soutěží mám, což s mnoha soutěžemi v Čechách nemám. Jel jsem rychle tam, kde jsem to znal. Na první a druhé erzetě jsem se vždycky snažil uskočit ostatním, na těch dalších dvou jsme si to spíš kontroloval a ve finále parádní velký náskok, takže maximální spokojenost,“ řekl vítěz závodu Martin Semerád.

Nejrychlejší jezdec v podhůří Krkonoš však přiznal, že kdyby ze závodu neodstoupil Tomáš Kostka, na první místo by těžko dosáhl. Vítěz dvou úvodních podniků šampionátu byl se svým Citroënem C4 WRC nejrychlejší v obou úvodních testech, vedl s desetivteřinovým náskokem, ale na začátku erzety Starobucká havaroval a stejně jako při předchozí sprintrally Kopná musel odstoupit.Od třetí rychlostní zkoušky tak vedení v trutnovské soutěži převzal Semerád, k první zastávce v depu si přivezl náskok 13 vteřin, při druhé návštěvě u mechaniků před závěrečným testem vedl o 21 vteřin. „Měli jsme pár krizoveček, kde jsme se asi vážně až moc snažili. Na poslední erzetě jsem šel trošku do rizika a trošku jsem tam vyletěl, ale nic vážného a jinak to bylo bez problémů. Auto fungovalo naprosto parádně,“ uvedl lídr produkčních vozů velkého šampionátu.

V čele sprintrally zůstal Roman Odložilík, který dokončil Rally Krkonoše na čtvrtém místě, když napínavý souboj o trutnovské pódium prohrál s Janem Sýkorou až v poslední rychlostní zkoušce. V té se dvakrát do hodin roztočilo auto domácí posádky Richard Kirnig - Martin Bartoš, přesto skvělé osmé místo je životním výsledkem. O úspěchu trutnovské dvojice přineseme informace v samostatném článku.

ZAZNĚLO PO ZÁVODĚ:

Matthias Kahle, 2. místo: „Byl to těžký závod. Počasí bylo hodně složité. Nevěděli jsme, jak to bude vypadat za zatáčkou, střídala se suchá a mokrá trať. Bylo to trošku jiné než minulý rok, kdy bylo větší mokro a závod byl nebezpečnější. Letos to byla větší zábava. Proč jsme nevyhráli? Martin byl na nás moc rychlý, jel výborně a nechytili jsme ho.“

Martina Škardová, 3. místo:
„Výsledek považujeme za velký úspěch. Celou dobu jsme se tahali s Romanem, takže jsme si nemysleli, že bychom skončili nakonec třetí, ale od prvního kilometru poslední erzety jsem věděla, že Honza do toho půjde a povedlo se to. Čistá jízda bez jediné chyby. Jsme maximálně spokojení. Rychlostní zkoušky byly pěkné, technické, líbily se nám. Nejtěžší byla paradoxně ta poslední (Bernartická), na které jsme vyhráli.“

Roman Odložilík, 4. místo: „Krkonoše jsou vždycky těžký závod. Myslím, že je tady jedna z nejpěknějších tratí. Spolu s Kopnou mám tento závod nejradši. Letos to ještě trošku více umocnilo včerejší počasí, ráno to hodně klouzala. S výsledkem bych byl spokojený, kdybych dojel aspoň jako druhý nebo třetí. Bohužel jsem to nezvládl a čtvrté místo z mého pohledu je nic moc. Vážně jsem se snažil, ale dnes jsem udělal hodně chyb na Starobucké, tam jsem jel blbě a ztratil.“

Výsledky Rally Krkonoše, 4. závod Timeseal MČR ve sprintrally:
1. Semerád, Ceplecha (Mitsubishi Lancer Evo IX) 43:11,9, 2. Kahle, Doerr (Škoda Octavia WRC) -24,8, 3. Sýkora, Škardová (Mitsubishi Lancer Evo IX R4) -49,3, 4. Odložilík, Tureček (Škoda Fabia S2000) -52,9, 5. Tomaštík, Novák (Subaru Impreza WRC) -1:10,3, 6. Dohnal, Venclík (Peugeot 207 S2000) -1:15,7, 7. Trněný, Pritzl (Škoda Fabia WRC) -1:16,2, 8. Kirnig, Bartoš (Mitsubishi Lancer Evo IX) -1:43,0, 9. Bujáček, Omelka (Mitsubishi Lancer Evo IX) -1:51,2, 10. Navrátil, Gál (Ford Fiesta S2000) -1:55,0.

FOTOGALERIE

Michal Bogáň
Trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek, Jan Kusý

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena