Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 24.06.2018
Přesný čas: 14:59 Svátek: Jan Zítra: Ivan
českozpívá

RYTÍŘI POSTOUPILI NA ZLATÝ SUPERPOHÁR, NEJVĚTŠÍ TEEBALLOVÝ TURNAJ V EVROPĚ

článek vytvořen 07. 06. 2012, přečetlo si ho 1094 lidí

Trutnov - Po účasti, ba dokonce výhře na Bronzovém superpoháru, postoupili Rytíři kategorie U10 na Stříbrný superpohár. Ten se odehrál první červnovou neděli v Olomouci, kde Rytíři vyzvali tamní Skokany, Arrows Ostrava, Klasik Frýdek-Místek, Piráty Žacléř a Sparks Mladé Buky.
Po dlouhé a úmorné cestě s mírně oslabenou sestavou nastoupili malí trutnovští baseballisté nejprve proti Arrows. Z vyrovnaného zápasu, ale se spoustou chyb, si odnesli porážku 9:11. V dalším souboji se utkali se Skokany, kteří na domácí půdě nejprve bodově utekli, ale Rytíři se začali ke konci zápasu probouzet a šlapali Skokanům stále na paty. „Bohužel pět bodů v poslední směně nám nestačilo na vítězství,“ uvedl hlavní trutnovský kouč Michal Rotter. Rytíři podruhé těsně prohráli, tentokrát 12:14.Po hodinové pauze nastoupili proti Klasiku. Hráči Frýdku-Místku se v předchozím zápase podařilo Skokany porazit, a byli tak nabuzeni na další výhru, jenže Rytíři byli po obědě plni energie a zvítězili 12:11. Ve čtvrtém utkání se Rytíři střetli se Sparksem a stále zlepšující se obrana i útok pomohly k výhře 10:7.

„Posledním zápasem s Piráty bylo takové malé finále, jak jsme ho nazvali s koučem soupeře Filipem Procházkou,“ prohodil Rotter. V tomto zápase se potvrdila slova známého spisovatele Ernesta Hemingwaye, že baseball jsou nejrychlejší šachy na světě. Ve vyrovnaném zápase plném rošád si nakonec čtvrté postupové místo do Zlatého Superpoháru vybojovali Rytíři Trutnov, kteří zvítězili po chyceném odpalu Adamem Trýznou o jediný bod 25:24.

Zlatý Superpohár, který se odehraje v Praze Libuši od 22. do 24. června, je největším dětským teeballovým turnajem v Evropě. Známo je již 12 účastníků, neboť o tomto víkendu se konaly Stříbrné superpoháry divize Čechy sever, Čechy jih a Morava sever. Z každé divize postupují čtyři týmy. Poslední účastníci budou známi až 9. června, kdy se ve Znojmě pořádá poslední Stříbrný superpohár divize Morava jih.

Zatím postupující týmy na Zlatý superpohár:
Arrows Ostrava
Eagles Praha
Hawks Žinkovy
Klasik Frýdek-Místek
Lions Hluboká
Piráti Žacléř - těm přenechali postupové místo Skokani Olomouc
Rytíři Trutnov
SaBaT Praha
SK Kotlářka
Sokol Hluboká
Tempo Titans Praha
Wolfs Domažlice

Sestava Rytířů: Adam Trýzna, Marie-Jana Binková, Veronika Kynčlová, Karel Řezníček, Daniela Kopecká, Matěj Trýzna, Jirka Mužík, Adam Potoček, David Novák, Filip Van Steelant.

(bog, mro)
Trutnovinky.cz
Foto: Stanislav Ondráček

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena