Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 22.05.2018
Přesný čas: 21:55 Svátek: Emil Zítra: Vladimír
českozpívá

CYKLISTÉ OPĚT MOHOU V KRKONOŠÍCH VYRAZIT K HŘEBENOVÝM BOUDÁM

článek vytvořen 24. 05. 2012, přečetlo si ho 823 lidí

Pec pod Sněžkou - Cyklisté mohou v Krkonoších opět vyrazit na hřebeny k Luční a Labské boudě a k chatě Jelenka. Jízda do těchto lokalit podléhá zvláštnímu režimu a možná je jen v případě, že na cestách neleží sníh. Jako poslední se cyklistům otevřela cesta na Luční boudu, když fréza v minulých dnech prorazila mohutné sněhové pole na cestě nad Výrovkou. ČTK to dnes řekl mluvčí správy Krkonošského národního parku Radek Drahný.
Pro pěší turisty zatím zůstává uzavřena cesta ze Špindlerova Mlýna na Labskou boudu, a to kvůli sněhem strženému mostku na začátku stoupání z Labského dolu k Labskému vodopádu. "Oprava mostku dnes začíná. Cesta by mohla být opět otevřená do poloviny června," řekl Drahný.

K Labské a Luční boudě, které leží v nejpřísněji chráněné první zóně parku, se cyklisté poprvé mohli podívat v roce 2008. K Jelence, přes níž vede známá cesta z Pomezních Bud na Sněžku, mohou vyjet od loňského léta. Jízda od chat dál je zakázána a cyklisté se musejí vrátit stejnou cestou. Musejí být ohleduplní k pěším turistům, aby je nenutili uskakovat mimo cesty. "Drtivá většina cyklistů stanovená pravidla respektuje. S ostatními si musejí poradit strážci parku," řekl Drahný.

Celkem mohou turisté v Krkonoších využít asi 30 značených cyklotras o celkové délce 440 kilometrů. Cykloturistům v Krkonoších v letní sezoně slouží i speciální linky takzvaných cyklobusů. Jejich provoz letos začne 2. června.

Jízda mimo silnice je v národních parcích zakázána, povolit ji může jen orgán ochrany přírody. Správa KRNAP v posledních letech postupně vyhradila na území parku řadu nových cyklotras. Správa to bere jako svůj vstřícný krok k dalšímu rozvoji turizmu v Krkonoších. "Podněty k vyznačení nových cyklotras dál sbíráme, ale po loňském rozšíření se letos s novými trasami zatím nepočítá," řekl Drahný. Poznamenal, že síť cyklotras je nyní tak hustá, že najít další možný úsek je obtížné.


ČTK

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena