Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 22.05.2018
Přesný čas: 21:55 Svátek: Emil Zítra: Vladimír

PŘEBOR PSOVODŮ VYHRÁL POLICISTA MICHAL ŠINDELÁŘ Z TRUTNOVA SE PSEM POLUXEM

článek vytvořen 17. 05. 2012, přečetlo si ho 2564 lidí

Trutnov - Policejní ředitelství uspořádalo III. ročník Krajského přeboru psovodů ve služební kynologii. Soutěž, která se konala v Konouvě v Orlických horách, vyhrál a prvenství z loňského roku obhájil Michal Šindelář z Trutnova se svým psem jménem Polux. Závodu se zúčastnilo celkem 12 policistů.
Soutěžilo se ve třech disciplínách. Poslušnost zahrnovala přivolání psa, ovladatelnost a skok přes překážku. Obranné práce kontrolu osoby, zákrok v místnosti, zadržení s protiútokem a osobní obrana psovoda. Třetí disciplínou byly pachové práce obsahující průzkum terénu kvůli nalezení předmětů, dostihová stopa s vyhledáním nášlapu a podobně.


Prvenství mezi psovody obhájil policista Michal Šindelář z Trutnova se svým psem Poluxem (uprostřed).

Trutnovský policista Šindelář s Poluxem si odnesli prvenství také v kategorii Nejlepší poslušnost a Nejlepší obrana. Výborně byl hodnocen také jeho kolega z Trutnova Michal Záruba a jeho pes Centor v kategorii Nejlepší pachové práce.

„Ocenění policisté se psy obdrželi poháry, medaile a další ceny, které převzali z rukou náměstka pro vnější službu Krajského ředitelství policie Hradeckého kraje Jana Pavelky a dalších služebních funkcionářů. Vítěz převzal putovní prapor služební kynologie, který se vrací zpět do Trutnova,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Burýšková.

Hynek Šnajdar
Trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena