Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 21.03.2018
Přesný čas: 00:16 Svátek: Radek Zítra: Leona
českozpívá

V NÁRODNÍM DOMĚ BYL OSMÝ MÁJOVÝ REJ, ZÁBAVA PRO ZDRAVOTNĚ POSTIŽENÉ

článek vytvořen 16. 05. 2012, přečetlo si ho 1506 lidí

Trutnov - Bezmála dvě stě lidí se v úterý odpoledne zúčastnilo Májového reje s pořadovým číslem osm. Akce určená pro zdravotně oslabené a tělesně postižené byla plná zábavy s hudbou a tancem. Do Národního domu se kvůli ní sjeli účastníci z celého hradeckého kraje.Za osm let se stala místem pro pravidelné setkání s příjemnou atmosférou. „Zúčastňujeme se podobných akcí v jiných městech, například v Novém Městě, Červeným Kostelcem a Dvoře králové. Řekli jsme si, že je na oplátku zase pozveme na takovou akci k nám,“ uvedla Renata Bezděková, ředitelka trutnovského Stacionáře pro zdravotně oslabené a tělesně postižené. „Je to vzájemná poznávací akce, ale někteří účastníci už se mezi sebou velmi dobře znají z předchozích podobně příjemných setkání,“ přiznala.

Po úvodních proslovech se předvedli právě klienti místního stacionáře - nejprve na parketu při vystoupeních tanečních skupin Pistolníci a Colty, potom na pódium při minikoncertu pěveckého sboru. „Vystupujeme i na dalších akcích, například v Uffu, při společenském večeru Rotary clubu a také jsme byli v Semilech na dvoudenním festivalu Patříme k sobě,“ řekla Bezděková.

Potom už začala volná zábava, při které hrála k poslechu a tanci trutnovská country kapela Jakž-takž. Nechyběly samozřejmě ani tombola a tradiční občerstvení. „Nakonec dorazilo asi 180 dětí a klientů ze všech jedenácti pozvaných sociálních zařízení v kraji,“ potvrdila ředitelka Renata Bezděková. Stacionář v Trutnově působí už 21 let. V současné době má 35 klientů.
FOTOGALERIE ZDE


Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena