Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 16.12.2018
Přesný čas: 09:31 Svátek: Albína Zítra: Daniel

ČTYŘI VÝTVARNÍCI OTEVŘELI ATELIÉRY LIDEM. PODÍVEJTE SE NA FOTOGRAFIE

článek vytvořen 13. 05. 2012, přečetlo si ho 2838 lidí

Trutnov - Neobvyklá příležitost se v sobotu naskytla obdivovatelům výtvarného umění. Robert Fürbacher, Roland Hantl, Milan Pejřimovský a Roman Schroll, všichni členové Spolku podkrkonošských výtvarníků, zpřístupnili veřejnosti místa, kde vznikají jejich sochy a obrazy. Stalo se tak v rámci 2. ročníku Dne otevřených ateliérů. Prošli jsme je za vás, podívejte se na fotografie.
ROBERT FÜRBACHER


Světlý ateliér ve Školní ulici využívá malíř Robert Fürbacher (42) teprve pár měsíců. Přesto návštěvníky oslnil pestrými barvami na svých obrazech. Převážně abstraktní díla často nabídla překrývání barev, které člověk v běžném životě často ani nezachytí. Více  o tom se dočtete v jeho podzimním interview pro Trutnovinky (čtěte zde). 

ROLAND HANTL


Sochař, řezbář a malíř Roland Hantl (56) zpřístupnil lidem své zázemí v Mladých Bukách. Kromě vystavených soch rovněž předvedl, jak jeho sochy vznikají - například tesáním do kamene. A s lidmi hovořil především o figurách, které vytváří nejradši. To potvrdil i v nedávném rozhovoru pro Trutnovinky (čtěte zde).

MILAN PEJŘIMOVSKÝ


Živo bylo také u Milana Pejřimovského (56) v Mladých Bukách. Dřevěné figury různých velikostí zaujaly příchozí všech věkových kategorií, mezi nejatraktivnější zřejmě patřila postava vodníka v životní velikosti. Řadu objektů vytvořil z lipového dřeva, několikametrové skulptury z mohutných kmenů jsou evidetně jeho celoživotní zálibou.

ROMAN SCHROLL


Malíř Roman Schroll (47) zpřístupnil ateliré v Bendlově ulici v Trutnově. Pod střechou tamního činžovního domu nejen, že představil své obrazy, hovořil o svých nápadech a výtvarných pocitech, ale také na požádání pomaloval několik dětských tváří. Ostatně, právě malováním na lidské tělo je v našem městě proslulý. Více o tom v rozhovoru pro Trutnovinky (čtěte zde).

FOTOGALERIE Z OTEVŘENÝCH ATELIÉRŮ ZDE


(pac, hba)
Trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena