Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 20.01.2019
Přesný čas: 12:40 Svátek: Ilona Zítra: Běla

V TRUTNOVĚ STAVÍ BIKEPARK, VZNIKÁ MEZI TENISOVÝMI KURTY A ATLETICKÝM OVÁLEM

článek vytvořen 12. 05. 2012, přečetlo si ho 5393 lidí

Trutnov - Je to tady. Po osmi letech divácky každoročně úspěšného Bike Hall Contestu bude mít Trutnov vlastní Bikepark - adrenalinovou trať s překážkami pro jezdce, kteří na kolech předvádějí často až neuvěřitelné triky. Vznikne ve sportovním areálu u řeky Úpy mezi tenisovými kurty a atletickým oválem. Otevřít by se měl už v druhé polovině května a bude zřejmě největší v Čechách.


Park nebude žádnou kombinací skateparku s bikeparkem, jak bývá obvyklé v jiných evropských městech, ale bude tvořený překážkami špičkových parametrů, na kterých se soutěží při Bike Hallu v útrobách zimního stadionu. Tedy při soutěži, která patří k nejvyhledávanějším ve střední Evropě a na kterou jezdí profesionální jezdci z celého světa. „Během osmi let jsme vždy po závodu překážky převezli do úpického parku. Přišlo nám ale, že tam nejsou tolik využité, navíc jsme se tam nedomluvili na další spolupráci. Takže nyní vznikne park přímo v našem areálu,“ vysvětlil tajemník TJ Loko Radek Horák.

Vyřádit se v něm mohou především „kolaři“ na bmx. K dispozici ale bude i streetová překážka pro speciální inline brusle a skateboardy. „Mladí lidé, kteří mají rádi adrenalin, tak budou mít možnost se konečně seberealizovat,“ řekl Horák. Park bude tvořený desítkami překážek. Otevřený bude vždy od května do října a řídit se má přísným provozním řádem. „Areál bude otevřený vždy odpoledne, za vstup se bude platit a bude hlídaný. Bude v něm platit zákaz alkoholu, cigaret a nošení skla,“ upřesnil Radek Horák. V Trutnově je dnes asi třicet jezdců, kteří by mohli pravidelně bikepark využívat. A díky novince bych jim postupem času mělo přibývat.

Areál ponese oficiální název Kasper Park. Podle hlavního sponzora a podporovatele bikeového sportu v Trutnově. „Vždycky jsem měl ke kolům blízko. Bike Hall podporujeme už od roku 2007, vyrábíme pro něj překážky,“ potvrdil David Kasper, ředitel firmy Kasper CZ. Právě tato trutnovská společnost bude jako výrobce podepsaná pod všemi překážkami nově vznikajícího areálu. „Hodnota celého parku bude zhruba jeden milion korun,“ upozornil.FOTOGALERIE

Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz
Foto: Michal Bogáň

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena