Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 11.04.2021
Přesný čas: 00:15 Svátek: Izabela Zítra: Julius

POLICIE VYŠETŘUJE PŘETŘENÍ SLONA LÁKAJÍCÍHO DO ZOO VE DVOŘE

článek vytvořen 04. 05. 2012, přečetlo si ho 6187 lidí

Trutnov - Policie vyšetřuje přetření poutače na dvorskou zoologickou zahradu u cesty před Trutnovem v podobě plechového slona národními barvami a nápisem Mistři 2012! ČTK to dnes potvrdil mluvčí trutnovské policie. Mluvčí dvorské zoo Jana Myslivečková ČTK řekla, že zoo reklamní poutač v nejbližší možné době přetře do původní barvy.


Policie se případem zabývá od 21. dubna. "Z poškození cizí věci podezíráme třiačtyřicetiletého muže z Trutnova, případ je vyšetřován ve zkráceném přípraveném řízení," uvedl mluvčí. Původně šedivý plechový slon má nyní červenou hlavu, bílé kly a modré nohy, na bílém těle má nápis Mistři 2012 a také nápisy Svetluška a skřítek. Na jedné z nohou je uvedeno datum 19. dubna. V tento den hokejisté Pardubic získali šestý mistrovský titul v historii.

Poutač zoo se už cílem několika podobných útoků stal. Například v červnu 2009 jej přetřeli fanoušci do červených a bílých barev fotbalové Slavie Praha, po několika týdnech se vrátil do původní šedé barvy. Dvorská zoo má na mnoha místech ve východních Čechách u silnic rozmístěné velké makety nejrůznějších zvířat, kromě slona například žirafy či nosorožce. Podle Myslivečkové s těmi ostatními není tolik problémů jako se slonem u silnice na Trutnov.
ČTK
Foto: Jan Bartoš, Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena