Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 20.10.2018
Přesný čas: 21:46 Svátek: Vendelín Zítra: Brigita
českozpívá

NETRADIČNÍ PŘEDSTAVENÍ V UFFU. V HLAVNÍ ROLI TAM VYSTOUPÍ SILOVÍ TROJBOJAŘI

článek vytvořen 03. 05. 2012, přečetlo si ho 3017 lidí

Trutnov - Do Společenského centra Uffo se chodí hlavně za kulturním požitkem, ovšem o víkendu tento multifunkční prostor zažije, po necelých dvou letech svého provozu, i svou velkou sportovní premiéru. Z pohodlí sedaček v hledišti se totiž divákům nabídne pohled na svalnaté borce s činkami. V Trutnově se uskuteční mezinárodní mistrovství České republiky v silovém trojboji.
„Doufám, že právě hezké prostředí přiláká na závod ještě více diváků,“ přeje sei trutnovský trojbojař a promotér akce Jaromír Kratochvíl. Většinou jsou podobné šampionáty pořádány v tělocvičnách a halách, kde lidé sedí na lavičkách a na závodníky je dobře vidět jen z předních řad. V Uffu bude podle Kratochvíla mistrovství atraktivní pro všechny jeho účastníky.Šampionát je dvoudenní. V sobotu se postaví k činkám kompletní kategorie mužů a masters, v neděli přijde řada na ženy, juniory a dorostence. Bojovat o mistrovské tituly, ale i nominace na červencové mistrovství Evropy v Německu a listopadové mistrovství světa v Nizozemí bude 95 závodníků nejen z České republiky, ale také z Německa, Ruska, Slovenska, Ukrajiny, Litvy a Řecka. Navíc, v Uffu to prý bude taková přehlídka mistrů světa a Evropy napříč všemi věkovými a hmotnostními kategoriemi.

Mezi největší osobnosti budou patřit mistr světa do 140 kg Dan Dvořák a mistr Evropy Ruslan Ovečko. „S těmi asi budu soupeřit o absolutní titul,“ naznačil Jaromír Kratochvíl, jehož jméno je v tomto sportu neméně významným pojmem. Trutnovský silák je několikanásobným mistrem republiky a v roce 2010 se mu podařilo ziskem světového a evropského titulu zkompletovat zlatý hattrick. „Chtěl bych zase posunout svůj výkon trošku dál, ale vzhledem k tomu, že celé mistrovství pořádá de facto sám, nevím, jak to psychicky všechno zvládnu,“ naznačil závodník „stovkové“ kategorie.

Jeho rekordy v jednotlivých disciplínách jsou: 375 kg ve dřepu (světový rekord), 265 kg (samostatná soutěž) a 250 kg (trojboj) v „benči“, 300 kg v mrtvém tahu. Největší součet výkonu dosáhl Kratochvíl na loňském mistrovství Evropy v Polsku - 922,5 kg (světový rekord). Z dalších závodníků domácího oddílu Powerteamu Trutnov do mistrovství zasáhnou dorostenci Aleš Lukeš, Tomáš Mikulec, Josef Matějka, Tomáš Petik a v mužích ještě Petr Myšák.Součástí šampionátu bude v neděli také pokus o zapsání do Guinnesovy knihy rekordů v benchpress maratonu. „Deset lidí se bude střídat na lavici se stokilovou činkou a na čas pojedou tisíc opakování,“ přiblížil Kratochvíl. Zároveň náš nejlepší benchpresser Jiří Havrda z Náchoda bude chtít pokořit absolutně nejlepší český výkon, jehož momentální hodnota je 330 kg. Ze soubojů powerlifterů poběží na internetu přímý přenos. Závodit se bude po oba dny od 8.30 do 18 hodin.

Michal Bogáň
Trutnovinky.cz
Ilustrační foto: archiv oddílu, Miloš Šálek

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena