Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 23.04.2018
Přesný čas: 15:14 Svátek: Vojtěch Zítra: Jiří

KVŮLI AGRESIVNÍM VÝTRŽNÍKŮM VZNIKÁ POŘÁDKOVÁ JEDNOTKA STRÁŽNÍKŮ

článek vytvořen 24. 04. 2012, přečetlo si ho 4434 lidí

Trutnov - Loňské řádění asi desetičlenné bandy agresivních výtržníků přimělo vedení městské policie zřídit speciálně vycvičenou jednotku. Zatím má devět členů. Ti vyfasovali zvláštní výbavu podobnou výstroji policejních těžkooděnců a nyní se zdokonalují v boji s násilníky.
„Měli jsme tu extrémní vystoupení některých občanů, kteří loni na podzim v průběhu noci táhli městem a napadali jiné lidi. A my jsme na to nebyli svým způsobem až tak připraveni,“ přiznal ředitel městské policie Karel Povr s tím, že případ nakonec dořešila Policie České republiky. Právě ve spolupráci s ní nechal devět mladších strážníků vybavit ochrannými pomůckami a poslal je na zvláštní školení. „Chodí pravidelně, dvakrát týdně, cvičit speciální sebeobranu a pak na taktiku zákroků, kdy jsou cvičeni v Radvanicích na služební střelnici,“ upřesnil. Chce tak vytvořit jednotku, která se bude umět postavit na odpor i agresivním skupinkám výtržníků.

Jednotku, která se nyní rychle zdokonaluje v sebeobraně a boji s agresivními útočníky, už preventivně nasadilo město při nedávných protivládních manifestacích. „To pro případ, kdyby tam došlo k nějakým výtržnostem,“ řekl Povr. Zasahovat ale naštěstí nemusela. Snahu podporuje i trutnovský starosta Ivan Adamec. „Je to jasný signál, že jsme na to připraveni. Teď přijde na náměstí 35 lidí, ale jednou jich tak může přijít podstatně více a pak už jejich ochrana může být problém,“ naznačil.


„Tuto jednotku budeme využívat, ať se bude zabezpečovat jakákoliv akce, jako jsou třeba festivaly a podobně,“ uvedl šéf strážníků. Především ji ale chce nasazovat v podobném případě, jaký se stal loni na podzim - pokud někdo nečekaně naruší veřejný pořádek.


Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena