Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 25.06.2018
Přesný čas: 19:35 Svátek: Ivan Zítra: Adriana

VÍTĚZNÁ DVOJICE WORLD MARATHONU OBKROUŽILA NA STADIONU 87 KOL

článek vytvořen 23. 04. 2012, přečetlo si ho 2030 lidí

Trutnov - Jeden z nejlepších českých vytrvalců Petr Pechek a jeho trenér Jan Kervitzer se stali vítězi premiérového ročníku World marathonu, který se běžel v sobotu na atletickém stadionu jako závod dvojic. Cílem jeho účastníků, které na trať poslala startovním výstřelem olympionička Denisa Rosolová, bylo za čas světového rekordu maratónu (2:03:59) urazit co největší vzdálenost, přičemž se dvojice na trati mohla libovolně střídat. Tandem Pechek - Kervitzer zvládl porci 87 kol.
Na druhém místě skončil se ztrátou necelého kola (207 metrů) tým Petr Jindra a Ondřej Beran, o další dvě kola méně uběhla dvojice Michal Karlík a Milan Krajč. „Spíš jsme to pojali jako dobrý trénink, rozepsali jsme si úseky, jak se budeme s trenérem střídat, a více méně se nám to podařilo dodržet,“ poznamenal po závodě Petr Pechek. Svůj plán dokonce o jedno kolo překročil. Výkon trutnovského reprezentanta, kterého za tři týdny čeká Pražský maratón, kde se pokusí atakovat olympijský limit, byl 67 kol (26, 894 km).Tento výkon byl také tím nejlepší individuálním počinem, který jsme na tartanovém oválu viděli, když Petr Pechek na druhého Jaroslava Černého naběhl 11 kol. Třetí v samostatném pořadí jednotlivců se umístila, zároveň nejlepší žena závodu, Eva Nývltová. „Bylo mi řečeno, že můžu odběhnout, kolik chci. Říkala jsem, že s tátou běžet nechci, protože jsem přesně věděla, že to dopadne. Že se nebudu moct zastavit, jak mi bylo slibováno a musela jsem běžet pořád. Ale líbilo se mi to,“ smála se trutnovská reprezentantka v běhu na lyžích.

Jak zmínila, za parťáka vyfasovala svého otce Karla. „Kdy jsem běžel naposledy? Skoro před tři čtvrtě rokem s holkami na soustředění v Deštném,“ vzpomínal masér místních basketbalistek a bývalý reprezentant v běhu na lyžích. Rodina Nývltových si to nakonec na trati „rozdělila“ tak, že Eva absolvovala 55 kol a táta Karel zvládl 13 kol. „Trénovat a závodit není takové umění, jako netrénovat a dát se na takovouhle dřinu,“ zamyslel se po svém výkonu Karel Nývlt.„To já jsem neběžel závod skoro třicet roků,“ usmíval se další účastník maratónu Rudolf Kasper. „Letos mám naběháno asi jen 20 kilometrů a mám natažený sval na stehně, takže jsem měl trošku obavy. Rozumným tempem se to ale dalo zvládnout,“ dodal trutnovský podnikatel, který dal 19 kol a společně s Janem Skalkou (55 kol) se zařadili na desáté místo. Celkem se prvního ročníku World marathonu zúčastnilo 27 dvojic ze třiceti pozvaných.

„Všechno to byli lidé, kteří prošli závoděním v našem oddíle Lokomotivy Trutnov,“ poukázal předseda klubu a pořadatel závodu Petr Musil, který se samozřejmě na dráze také objevil. „Chtěl jsem být připravený trošku líp, ale příprava se trošku zasekla z pracovních důvodů. Ale nakonec jsem byl překvapený, že jsem se tady v podstatě dokázal dvě hodiny pohybovat. A když jsem nastoupil na dráhu, pokaždé jsem běžel,“ pronesl. Odběhl 18 kol.Zajímavostí je, že k měření vzdálenosti a času maratonu bylo v sobotu využito speciální zařízení, které se používá při automobilových soutěžích. „Nechtěl jsem, aby se pak závodníci v hospodě mezi sebou hádali o to, že ten uběhl o dvě kola míň a tomu, že připsali o dvě kola víc,“ žertoval nejdřív Petr Musil, ale pak prozradil, že chtěl vyzkoušet, zda by se v Trutnově někdy mohla na úrovni běžet třeba hodinovka. „Každý závodník měl změřený čas na každé kolo, takhle luxusně se to neměří ani na MČR v hodinovce,“ uzavřel Musil.

WORLD MARATHON - VÝSLEDKY DVOJIC
 1. Jan Kervitzer - Petr Pechek  87 kol (34, 894 km)
 2. Petr Jindra - Ondřej Beran   86
 3. Michal Karlík - Milan Krajč  84
 4. Brynda - Brynda              84
 5. Pokorný - Šubrt              79
 6. Kaše - Kervitzer ml.         79
 7. Černý - Nováková             76
 8. Sojka - Sojka                75
 9. Bom - Holubec                75
10. Kasper - Skalka              74


WORLD MARATHON - VÝSLEDKY JEDNOTLIVCŮ
 1. Petr Pechek        67 kol (26,894 km - 2:03,21,2)
 2. Jaroslav Černý     56
 3. Eva Nývltová       55
 4. Jakub Skalka       55
 5. Jan Kervitzer ml.  55
 6. Josef Matěna       52
 7. Miroslav Sojka     49
 8. Pavel Jindra       47
 9. Petr Brynda        47
10. Petr Moláček       46

FOTOGALERIE

Michal Bogáň
Trutnovinky.cz
Foto: Pavel Cajthaml, Michal Bogáň

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena