Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 01.10.2022
Přesný čas: 17:44 Svátek: Igor Zítra: Olivie

JARNÍ LYŽOVÁNÍ PŘILÁKALO DO MÍSEČEK A HARRACHOVA STOVKY LYŽAŘŮ

článek vytvořen 22. 04. 2012, přečetlo si ho 1664 lidí

Krkonoše - Jarní lyžování přilákalo do ski areálů Harrachov a Horní Mísečky stovky lyžařů. Na Horních Mísečkách byla k dispozici i trať pro běžkaře. ČTK informace získala od provozovatelů areálů.
Například do Horních Míseček přijelo asi 200 lidí, v provozu byly tři vleky a částečně fungoval i snowpark. Podle Zdeňka Spilky ze ski areálu Horní Mísečky bylo lyžování i díky počasí velmi příjemné a sjezdovka vydržela upravená po celé dny. "Není slunce a i díky tomu je svah stále tvrdý a lyžuje se velmi příjemně. O víkendu přijeli lyžaři i běžkaři, pro které bylo upraveno 15 kilometrů trati," uvedl Spilka. V Mísečkách by se mělo lyžovat do 1. května, na svazích stále leží více než metr sněhu.

Lyžovalo se i v Harrachově, kam během víkendu přijelo několik stovek lidí. Podle Jiřího Krejčího ze střediska si sportovci jarní lyžování chválili. Sníh ležel po celé délce i šířce sjezdovky. Dobré podmínky panují hlavně dopoledne, kdy je sníh tvrdší. I v Harrachově může sezóna pokračovat - uvidí se ale podle počasí. "Informace budeme dávat na web, ale pokud bude zájem a sníh vydrží, lyžovat budeme," řekl Krejčí. Informace o provozu střediska by se na webu měly objevit během středy nebo čtvrtka.


ČTK

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena