Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 13.08.2022
Přesný čas: 13:56 Svátek: Alena Zítra: Alan a Sylva

FIRMA KASPER CZ UKÁZALA MODERNÍ TRENDY V DŘEVOSTAVBÁCH. NA SEMINÁŘI I VE VÝROBĚ

článek vytvořen 19. 04. 2012, přečetlo si ho 3756 lidí

Trutnov - Novou součást firemní strategie uvedla dnes do života trutnovská firma Kasper CZ, přední český výrobce dřevěných konstrukcí. Poprvé ve své historii pořádala seminář pro projektanty a odborníky z oboru. Cílem bylo upozornit na aktuální trendy v dřevostavbách.

Jako první přednášel na semináři firmy Kasper CZ její manažer pro vývoj a inovace Zbyněk Šrůtek

Úspěšná trutnovská firma chce být stále na špici a snaží se sledovat dynamický vývoj v oboru. Na seminář do Uffa proto pozvala téměř osmdesát lidí, především projektantů. Byli hlavně z pražského regionu a Královéhradeckého kraje. Pro některé bylo setkání prvním poznatkem spojeným s jedním z nejmodernějších závodů ve střední Evropě. Mnozí už ale kvalitou proslulé výrobky firmy Kasper CZ dobře znají z praxe. Setkali se s nimi například u dřevostaveb, v podobě dřevěných konstrukcí (střešních či atypických) či střešních vazníků. „Cítíme určitou zodpovědnost vůči dřevostavbám. Chceme upozornit odbornou veřejnost na současné moderní trendy, a to především v oblasti konstrukčních systémů,“ uvedl ředitel společnosti David Kasper.

Kromě přednášek byla součástí semináře také exkurze do výrobního závodu Kasper CZ. Přímo v Poříčí se architekti, projektanti, zástupci stavebních firem, investoři, odborní učitelé a studenti podívali, jak vypadá moderní výroba příhradových konstrukcí. Rovněž jim Kasper ukázal část výroby na unikátním dřevoobráběcím stroji. „Není úplně běžné, že firma vezme někoho do výroby a předvede svoje nejnovější výrobní postupy. My jsme ale chtěli naše moderní technologie ukázat,“ řekl David Kasper.


K téměř osmi desítkám projektantů a odborníků promluvil rovněž David Kasper, ředitel firmy KasperCZ

Firma Kasper CZ sídlí v Trutnově, ale dodává konstrukce po celé republice. „Pokud bude mít první seminář úspěch, budeme v tom pokračovat. Další by mohlo být na podzim. To už bychom oslovili i odborníky z dalších regionů,“ dodal ředitel firmy David Kasper.


Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena