Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 21.11.2018
Přesný čas: 09:27 Svátek: Albert Zítra: Cecílie

FESTIVAL JAZZINEC SKONČÍ PÁTEČNÍM KONCERTEM SAXOFONISTY BOBBY WATSONA

článek vytvořen 12. 04. 2012, přečetlo si ho 1633 lidí

Trutnov - Hudební festival Jazzinec je u konce. Zítra (v pátek) se odehraje v síni Bohuslava Martinů poslední koncertní večer - hlavním tahákem v něm bude vystoupení amerického saxofonisty Bobby Watsona s českým quartetem Libora Šmoldase.
Kytarista Libor Šmoldas se s Bobby Watsonem seznámil v New Yorku. Tehdy ještě netušil, že spolu budou hrát a vydají se na úspěšné evropské turné. Nyní se zastaví v Trutnově. Američan je známý tím, že rád spolupracuje s novými generacemi muzikantů a podporuje je. „Neseďte doma na zadku, cestujte a hrajte s jinými a pořádně jim naslouchejte. Nezapomínejte na to, že jazz je umění dialogu,“ zní krédo legendárního muzikanta a universitního profesora, který léta kapelničil Jazzs Messengers Arta Blakeyho a stál po boku Sama Riverse, bratrů Marsalisových, Carlose Santany nebo Pata Metthenyho.Šmoldas přitom patří mezi přední zástupce nové generace českého jazzu. „Asi to mám v osudu. Ten zvuk souzní s mou osobností a vždy mě přitahoval. Ale hlavně je to improvizace a komunikace skrz hudbu, kterou si opravdu užívám každý večer, kdy hraji s kapelou. Dává mi to široké možnosti seberealizace. Mé skladby nejsou složité. Pracuji s momentálním nápadem,“ vysvětlil Liboš Šmoldas v jednom rozhovoru proč hraje jazz.

Druhou část závěrečného jazzincového večera vyplní společné vystoupení quartetu strhující zpěvačky Veroniky Harcsa a kytaristy Bálinta Gyémánta.

Koncertní večer se koná v pátek od 19 hodin.

(pac, tz - tk)
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena