Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 01.10.2022
Přesný čas: 17:43 Svátek: Igor Zítra: Olivie

VELIKONOCE VYUŽILY K LYŽOVÁNÍ V KRAJI TISÍCE LYŽAŘŮ

článek vytvořen 09. 04. 2012, přečetlo si ho 1806 lidí

Tisíce lyžařů zamířily o Velikonocích do lyžařských areálů v Královéhradeckém kraji. Na horách během víkendu připadlo několik centimetrů sněhu a areály hlásily dobré podmínky. Většina z dosud otevřených areálů však dneškem končí sezonu, lyžovat bude možné ve východních Krkonoších již jen ve Špindlerově Mlýně a příští víkend zřejmě na Černé hoře, zjistila dnes ČTK v anketě mezi provozovateli vleků.
"S návštěvností jsme spokojeni, během tří dnů využilo naše areály na 9000 lyžařů, dnešní lyžování na čerstvě napadlém prašanu a ve slunečném počasí považuji za jedno z nejlepších v letošní sezoně," řekl dnes ČTK například Jiří Beran z lyžařského areálu ve Špindlerově Mlýně. Tamní hlavní areály budou v provozu do příští neděle, vleky na Horních Mísečkách pojedou v případě příznivého počasí až do 1. května.

Velký zájem lyžařů hlásí také vlekaři z Černé hory v Janských Lázních, kde je však od úterý do pátku plánovaná odstávka lanové dráhy. "S největší pravděpodobností ale budeme příští víkend v provozu. Lyžařům nabídneme speciální ceny, podrobnosti oznámíme během čtvrtka," řekl dnes ČTK Petr Hynek k tamního areálu.


Sezona dnes skončila například v Peci pod Sněžkou. "Zájem lyžařů během víkendu byl poměrně slušný, ale v týdnu byl zájem o lyžování mizivý. Sezonu končíme, ačkoliv za současných sněhových podmínek by provoz ještě mohl pokračovat, ale zájem už je slabý," řekl dnes Jiří Krtička z lyžařského areálu v Peci pod Sněžkou.


Zimní sezona skončila také v Orlických horách. Například v Deštném v Orlických horách hlásí slušný zájem lyžařů, především díky dnešnímu slunečnému počasí. "Dalo by se jezdit ještě dál, ale je nejistá předpověď i zájem lyžařů, proto sezonu končíme," řekl Petr Prouza z deštenského lyžařského areálu. Po poledni se zastavila lanovka také v Říčkách v Orlických horách. "Dneska byly skutečně skvělé podmínky pro lyžování, s návštěvností jsme spokojeni, ale sezonu končíme," řekl Milan Trojek z tamního lyžařského areálu.


Na hřebenech Krkonoš je zhruba 160 centimetrů prachového sněhu, v lavinových katastrech platí druhý stupeň lavinového nebezpečí. V nejvyšších partiích Orlických hor je zhruba 70 centimetrů sněhu.


Jakub Sochor
ČTK

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena