Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 13.08.2022
Přesný čas: 14:05 Svátek: Alena Zítra: Alan a Sylva

SMUTNÁ JE VESELÁ. SLALOMÁŘKA ZÍSKALA SVŮJ PREMIÉROVÝ SENIORSKÝ TITUL

článek vytvořen 26. 03. 2012, přečetlo si ho 1927 lidí

Trutnov - Konečně ukončila čekání. Po pěti stříbrných šampionátech se lyžařce Michaele Smutné zablýskalo na českém svahu zlato. Čtyřiadvacetiletá závodnice z Trutnova vyhrála v neděli ve Špindlerově Mlýně poprvé v kariéře slalom, ve kterém se jelo o titul mistryně České republiky. „Jsem moc spokojená. Čekala jsem dlouho, ten titul jsem moc chtěla,“ usmívala se novopečená šampiónka
V předchozích sezonách jakoby se jí smůla lepila na lyže. V loňském roce například souboj o první místo prohrála o devět setin. „Teď to konečně vyšlo. Sedlo mi první kolo,“ pochvalovala si. Smutná jela bez chyb. Rozvážně a bez nervů. „Startovali jsme brzo ráno, takže i trať byla perfektní,“ popisovala. Když se dostala do cíle, měla pocit, že by to mohlo být dobré a pohled na výsledkovou tabuli to potvrdil. Její jméno figurovalo na vedoucí pozici. „Mile mě to překvapilo. Nečekala jsem to, protože holky teď mají formu.“Podle trutnovské sjezdařky si ambice na titul mohlo na černé sjezdovce ve Svatém Petru dělat čtyři až pět závodnic. Nejlepší fisové body měla sjeté Kateřina Pauláthová, ale té Smutná nadělila vteřinu a druhou Evu Kurfürstovou porazila o půl vteřiny. „Poslední závody jsem jezdila slušně, cítila jsem formu, akorát jsem třeba vždy sjela jen jedno kolo a ve druhém jsem vypadla,“ vyprávěla česká reprezentantka. Tento problém provází kariéru Smutné už několik let.

Také v loňském roce nastupovala Michaela Smutná do druhého kola z pozice vedoucí slalomářky, ovšem v součtu obou jízd se nakonec z titulu neradovala. „Říkala jsem si, že bych to už mohla mít zažité, ale stejně jsem byla strašně nervózní a bála jsem se, že to zkazím,“ prozradila závodnice Slovanu Pec pod Sněžkou, jak se cítila před startem druhého kola. Výhodu však měla, že branky na trať stavěl její otec Petr. „Tím, že mi sedlo první kolo, tak jsme se dohodli, že to nebudeme moc měnit,“ uvedla.

„Trať už ale moc nedržela, bylo teplo, přede mnou jelo třicet holek. Nahoře jsem trošku bojovala a pak se mi nepovedl nájezd do roviny. Když jsem dojela do cíle, moc jsem nevěřila tomu, že titul získám. Jízda nebyla úplně svižná,“ povídala Smutná a chvíli zůstala v nejistotě. V cíli totiž byla klasifikována na druhém místě. „Nevěděla jsem, jestli za Polkou nebo Evou,“ vysvětlovala lyžařka z Trutnova. Šampionátu se zúčastnila i polská sjezdařka Katarzyna Karasinska a ta všechny domácí závodnice nakonec porazila. V českém souboji ale zůstala nejrychlejší Michaela Smutná, o pět setin před Kurfürstovou.

Dobrou formu potvrdila trutnovská reprezentantka také hned v dalším závodu. Pondělní slalom v moravských Koutech vyhrála a díky kvalitnímu obsazení si sjela nejlepší body v kariéře. „První kolo jsem jela bez chyb, ale laxně. Nemělo to jiskru. Kopec byl jednoduchý a slalom krátký. Ztratila jsem asi osm desetin a skončila jsem devátá. Druhé kolo jsem si řekla, že nemám co ztratit a budu to mastit. Bylo to techničtější a sedlo mi to,“ sdělila Smutná, která v součtu obou jízd rychlejší o tři setiny než druhá Dubovská.

Michal Bogáň
Trutnovinky.cz
Foto: www.czech-ski.com

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena