Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 13.08.2022
Přesný čas: 13:34 Svátek: Alena Zítra: Alan a Sylva

II. ŠIPKOHRANÍ ANEB REKORDNÍ ČÍSLA VE VŠECH MASTERECH DOSPĚLÝCH

článek vytvořen 21. 03. 2012, přečetlo si ho 1994 lidí

Trutnov - V pořadí druhé letošní Šipkohraní se v sobotu uskutečnilo v sále trutnovského Národního domu. V programu akce byly regionální Mastery mládeže, jednotlivců a dvojic dospělých a v neposlední řadě také třetí hrací den ligy ženských družstev Královéhradeckého kraje.
Konečné počty zaprezentovaných do jednotlivých kategoriích se takřka rovnaly těm lednovým, kdy se totožná akce konala v Hradci Králové.Na Trutnovsku, respektive v celé severní části Královéhradecka, se ale jednalo o čísla absolutně rekordní a to ve všech turnajích dospělých. Celkem do Trutnova dorazilo více než 150 hráčů a hráček což je návštěva, kterou historie soutěží krajského významu v naší oblasti nepamatuje.

První vypsanou individuální soutěží Šipkohraní byly Mastery mládeže. Na místo dorazilo devět hráčů žákovské a sedm juniorské kategorie. Vítězi se stali Josef Bůžek z týmu U Ježůvky Hradec Králové, který kraloval žactvu, a domácí reprezentant Dvoračky Dominik Štefl, jenž ovládl juniorskou kategorii. V následném vloženém místním Openu pak Dominik obsadil druhou příčku, když nestačil pouze na Michala Šírka ze 110 kilometrů vzdálené Studnice u Hlinska.


Stupně vítězů Masteru mužů: zleva J. Klika (2. místo), K. Sedláček (1.) a P. Drtil (3.).

V individuálních soutěžích dospělých se medaile rozdělovala mezi favorizovaná jména. Několikanásobní členové národního týmu České republiky na evropském i světovém šampionátu Dagmar Komorová a Karel Sedláček ovládli turnaje jednotlivců a Karel navíc přidal triumf v párech. Na stupních vítězů je vždy doprovázela další ostřílená jména nejen z tuzemských turnajů. Největším překvapením dne proto byl „až“ pátý muž Masteru jednotlivců „Úpičák“ Jakub Souček, který se početným startovním polem nenápadně prokousal do společnosti elitních hráčů našeho kraje. Překvapivý byl jeho výsledek především proto, že svůj poslední ligový zápas sehrál před necelými dvěma roky a za tu doby se ukázal pouze na třech místních turnajích.

Všechny uskutečněné turnaje byly započítány do krajských žebříčků - Mistrovství SVČ (Mastery jednotlivců za dvojnásobek běžných bodů). V nich bylo k sobotní půlnoci evidováno více než 130 žen a 450 mužů a započteno na 150 turnajů různé úrovně. Absolutnímu pořadí zatím vévodí úřadující Mistryně a Mistr Severovýchodu Čech Pavlína Kosařová a Jiří Holík. V nižších kategoriích okupují přední příčku Jaromír Hejna (kategorie muži B), Pavel Cejzlar (muži C), Ondřej Píša (muži D), Jakub Hejna (muži amatéři) a Lenka Steinerová (ženy C+).


Stupně vítězek Masteru žen: zleva H. Bělobrádková (2. místo), D. Komorová (1.) a L. Uhříčková (3.).

Ligová soutěž ženských družstev má za sebou předposlední hrací den letošího ročníku. Trutnovské zápasy značně zamíchaly pořadím v tabulce. Letos poprvé prohrály vedoucí Ďáblice z Náchodska, které ale porážka nějak zásadně neohrozila.

(bog, ovy)
Trutnovinky.cz
Foto: Martin Žatečka

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena