Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 18.01.2019
Přesný čas: 00:39 Svátek: Vladislav Zítra: Doubravka

NEJVĚTŠÍ ŠANCI NA SPRÁVU TRUTNOVSKÝCH SPORTOVIŠŤ MÁ MĚSTSKÝ BYTOVÝ PODNIK

článek vytvořen 16. 03. 2012, přečetlo si ho 3237 lidí

Trutnov - Pro někoho možná nečekané, podle vedení města ale logické. Takové zřejmě bude řešení klíčové otázky - kdo se bude v příštích letech starat o městská sportoviště? Místo tělovýchovné jednoty Lokomotiva by to mohl být Městský bytový podnik. Trutnovinkám to potvrdil starosta města Ivan Adamec.
"Podobný model funguje v Hradci Králové. Bytový podnik se stará o městský majetek, konkrétně o bytový fond, takže správa městských sportovišť by do jeho agendy logicky patřila. Proto jsme se rozhodli dát ještě možnost této variantě. Jedná se o důležité rozhodnutí, které nechceme uspěchat,“ uvedl starosta.

Radní přitom původně předpokládali, že pro správu hřišť a sportovišť v hodnotě více než 300 milionů korun založí zcela novou městskou firmu. Na konci loňského roku dokonce učinili první administrativní krok - vytvořili společnost Správa sportovišť Trutnov. Nyní se jeví jako výhodnější učinit správcem bytový podnik. „Proč zakládat nový podnik, když to může dělat firma, která už existuje a která mám se správou nemovitostí své zkušenosti?“ řekl Adamec.


Atletický ovál. O majetek města se stará TJ Lokomotiva


Rada už dokonce schválila, aby se úředníci města záměrem zabývali se vší vážností. „Mají za úkol prozkoumat, jestli takový model bude životaschopný. Já osobně mu dávám nejvíce šancí,“ naznačil starosta. Pokud se varianta s byťákem ukáže jako nejlepší, bude zřejmě zrušeno i avizované výběrové řízení na ředitele Správy sportovišť. Bytový podnik už ředitele má – od 1. Května ho povede Martin Veselý (podrobněji čtěte zde).

Město se rozhodlo oddělit správu sportovišť od financování sportovních oddílů loni v létě. Obě činnosti dosud řídí občanské sdružení Lokomotiva Trutnov. Od oddělení obou aktivit si město slibuje průhlednější financování sportu a zároveň rovné podmínky pro jednotlivé sportovní oddíly.
Lokomotiva má už několik let ve správě kromě krytého plaveckého bazénu také letní koupaliště, zimní stadion, tenisové kurty, kuželnu, sportovní komplex Nivy, fotbalový a atletický areál. Od města dostává každý rok dotace ve výši asi 15 milionů korun na pokrytí části provozních nákladů. Za své zajišťuje běžnou údržbu a menší opravy.


Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena