Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 19.07.2018
Přesný čas: 13:32 Svátek: Čenek Zítra: Ilja

LYŽAŘSKÉ AREÁLY V KRAJI HLÁSÍ DOSTATEK SNĚHU

článek vytvořen 15. 03. 2012, přečetlo si ho 350 lidí

Lyžařské areály v Královéhradeckém kraji hlásí stále dostatek sněhu. Například na Horních Mísečkách dosahuje sněhová pokrývka až 170 centimetrů sněhu, upravené jsou také běžecké trasy v okolí lyžařských areálů, zjistila dnes ČTK z informací vlekařů.
Ve Špindlerově Mlýně leží na sjezdovkách 60 až 120 centimetrů upraveného sněhu, v provozu jsou stále všechna přepravní zařízení. Upraveno je také na 60 kilometrů běžeckých tras," řekl Jiří Beran z lyžařského areálu ve Špindlerově Mlýně. Podle Berana bude od tohoto týdne večerní lyžování na Hromovce v provozu pouze v pátek a v sobotu. "Jsme připraveni v lyžařské sezoně pokračovat do 15. dubna, další provoz vyhodnotíme s ohledem na počasí a zájem lyžařů," řekl Beran.

V lyžařském areálu Černá hora v Janských Lázních na Trutnovsku leží na sjezdovkách 80 až 150 centimetrů sněhu, otevřeno je 11 kilometrů sjezdovek a 25 kilometrů tratí pro běžkaře. Otevřená je také sáňkařská cesta z vrcholu Černé hory.


Dostatek sněhu hlásí také vlekaři z Říček v Orlických horách, kde leží 85 až 115 centimetrů sněhu. "Lyžaři si mohou užít velmi pěkné jarní lyžování," uvedli vlekaři na svém webu. V pátek a v sobotu se v Říčkách uskuteční poslední večerní lyžování.


Na hřebenech Krkonoš leží 173 centimetrů zmrzlého sněhu, dnes ráno bylo v nejvyšších partiích hor zataženo, viditelnost dosahovala 50 metrů. V lavinových katastrech platí druhý stupeň lavinového nebezpečí, horská služba upozorňuje na zledovatělý terén. Zataženo a mlhavo bylo dnes ráno také na hřebenech Orlických hor, kde je 120 centimetrů sněhu.


ČTK

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena