Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 01.12.2022
Přesný čas: 05:24 Svátek: Iva Zítra: Blanka

V TRUTNOVĚ SE ZAČALA PSÁT HISTORIE VELKÉ CENY V KARATE. PŘIJELI I SLOVÁCI

článek vytvořen 08. 03. 2012, přečetlo si ho 2705 lidí

Trutnov - Závody v karate se pořádaly ve městě již v minulosti. Národní poháry, krajské poháry, mistrovství kraje… Ale žádný pod názvem Velká cena Trutnova. Až do neděle, kdy se ve sportovní hale ZŠ Mládežnická uskutečnil její první ročník. „Byl to vlastně Přebor kraje, ale s jeho souhlasem jsme turnaj přejmenovali. Chceme, aby se z Velké ceny stala tradice,“ upřesnil její ředitel Tomáš Souček z místního Sportovního klubu bojových umění.
V Trutnově nastoupilo na tatami 181 karatistů z 24 oddílů. A to nejen z východočeského regionu. Do Podkrkonoší zavítaly také kluby z Prahy, Mělníka, Českých Budějovic, Ústí nad Labem a jeden tým přicestoval i ze zahraničí. Mezinárodní lesk turnaji dodala účast slovenského oddílu Laugracio Trenčín. Domácí skupinu tvořilo 30 závodníků v mládežnických kategoriích. Mezi seniory, kteří na „Mládežce“ bojovali o postup na republikový šampionát, Trutnovští svého zástupce neměli.„Abych se přiznal, jako ředitel turnaje jsem pořádně neviděl skoro žádný náš zápas, ale rozhodně podle výsledků můžeme být spokojení. Naše výsledky mají rostoucí tendenci. Závod od závodu se navyšuje úspěšnost našeho klubu,“ potěšily Součka výkony domácích reprezentantů. „Pro některé děti, které mají nízké pásky, to byla jedna z prvních zkušeností se závodní činností,“ poukázal. Vyspělejší trutnovští karatisté (fialové, hnědé pásky) se pak postarali v soutěži kumite o šest umístění na stupních vítězů.

Kdo získal medaili:
1. místo: Ondřej Maňhal (mladší žáci, -35 kg)
1. místo: Marek Šípek (starší žáci, -52 kg)
2. místo: Rudolf Horák (starší žáci, -52 kg)
2. místo: Jiří Uherko (dorostenci, +70 kg)
2. místo: Jakub Vaniš (dorostenci, -52 kg)
3. místo: Lukáš Petráček (dorostenci, +70 kg)Další akcí trutnovského Sportovního klubu bojových umění bude tuto sobotu v tělocvičně ZŠ kpt. Jaroše „Karate pro život“. Půjde o ukázku karate jako jednoduché a účelné sebeobrany, která je použitelná v běžném životě. Proti všem možným způsobům napadením. „Veřejnost bude mít možnost podívat se na cvičení karate trošku jinak,“ sdělil Tomáš Souček.

FOTOGALERIE

Michal Bogáň
Trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena