Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 20.01.2019
Přesný čas: 12:38 Svátek: Ilona Zítra: Běla
českozpívá

STUDENTI NA VÝSTAVĚ ŠIKANA LEPILI Z NOVIN VYSTŘIŽENÉ SMS ZPRÁVY DO MOBILŮ

článek vytvořen 18. 01. 2012, přečetlo si ho 2627 lidí

Trutnov - V Galerie Uffo včera skončila pozoruhodná výstava nazvaná Šikana, jejímiž autory byli tepličtí umělci Radka a Stanislav Müllerovi. Expozice vyvrcholila nevšedně. Několik desítek studentů trutnovského gymnázia vyslechlo přednášku o dvacetileté tvorbě obou umělců a po ní se zúčastnilo galerijní animace. Cílem bylo všimnout si inspiračních zdrojů současného umělce.
Radka Müllerová má k mladým lidem velice blízko, protože v rámci svého pedagogického působení a doktorské práce mapovala vliv a vzory současných teenagerů. „Součástí kvalitní výstavy by měl být i doprovodný program, který by uváděl a rozkrýval pohledy i interpretaci prezentovaných děl,“ myslí si autorka.


Studenti trutnovského gymnázia z novin vystříhali sms zprávy a nalepily na makety mobilů.

Galerijní animace, kterou Müllerová připravila, se jmenovala ZPRÁVA - SMS. „Žáci po prohlídce výstavy dostali pracovní listy, kde byl definován první úkol: Najděte v novinách zprávu, která by mohla nějak souviset s dílem na výstavě Šikana. Zprávu z novin vystříhali a nalepili do pracovního listu. Další součástí úkolu bylo najít vystavené dílo a zdůvodnit proč,“ nastínila umělkyně.


Ještě před galerijní animací studenti vyslechli v sálu Uffa přednášku umělkyně Radky Müllerové.

Při dalším úkolu dostali studenti maketu telefonu, do něhož měli pod displej vytvořit SMS zprávu ze slov nebo vět, které opět vystříhali a nalepili z novin. Maketu s koláží SMS zprávy si žáci z galerie odnesli. „Ještě před tím se ale pokusili představit koncept možného díla, které by v případě nabídky vystavovat v galerii Uffo představili, a které by zásadně vycházelo ze zprávy SMS, jež vytvořili,“ doplnila Müllerová.


Makety mobilních telefonů, na jejichž displejích jsou nalepené esemesky vystřižené z novin.

Podle Pauliny Skavove, kurátorky Galerie Uffo, hodlá tato instituce do budoucna spolupracovat se školou, kde Radka Müllerová působí. „Myslím si, že to bylo prospěšné a práce žáků by mohly být nejen ušity na míru naší galerie, ale být zároveň i součástí některé z výstav v Uffu,“ uvedla Skavova, která oceňuje interaktivnost včerejší galerijní animace.

FOTOGALERIE ZDE

Hynek Šnajdar
Trutnovinky.cz
Foto: Jan Macek, Stanislav Müller

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena