Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 13.08.2022
Přesný čas: 15:23 Svátek: Alena Zítra: Alan a Sylva

SLALOMÁŘKA SMUTNÁ SI TOHO ZATÍM MOC NESJELA, ALE NAPOSLEDY BYLA ŠESTÁ

článek vytvořen 08. 01. 2012, přečetlo si ho 1672 lidí

Trutnov - „Letošní zima je fakt divná, abych měla za prosinec čtyři starty, to jsem ještě nezažila,“ těmito slovy začala hodnotit dosavadní průběh sezony trutnovská sjezdařka Michaela Smutná. Třikrát se představila ve slalomu Světového poháru, dvakrát v Evropském poháru a jednou v závodu kategorie FIS, který také jako jediný dokončila.
Sezonu zahájila trutnovská reprezentantka začátkem prosince ve švýcarském Zinalu dvěma závody Evropského poháru. Vstup na sjezdovky však Smutné vůbec nevyšel, když ani jednou nedojela do cíle prvního kola. „Mám v hlavě trochu blok, když je mlha, sněží, není vidět pod nohy a mám vysoké číslo,“ postěžovala si na ošklivé počasí. „Bylo fakt hnusně. Už jen to, že se hlasovalo mezi trenéry, jestli závod bude nebo ne, mi přijde divné,“ líčila podmínky v Zinalu. Její trenér a otec Petr Smutný byl společně s německými, italskými i rakouskými kolegy proti tomu, aby se závodilo, ale v hlasování vyhrála druhá strana.Před Vánocemi startovala Smutná po boku Šárky Záhrobské ve Světovém poháru v Courchevelu a Flachau. „Ve Francii nám to první den zrušili, protože byla špatná trať. Druhý den se závodilo, ale byl to boj. Napadl asi metr a půl sněhu, a přestože se všichni snažili, aby to bylo dobrý, tak to moc dobrý nebylo,“ řekla Michaela Smutná. Opět vypadla v prvním kole. Naopak v Rakousku proti trati nemohla nic namítnout, ale trutnovská slalomářka podle svých slov jela se zataženou ruční brzdou. První kolo dokončila Smutná na 57. místě, ale v oficiální výsledkové listině její jméno nakonec chybělo. „Diskvalifikovali mě za materiál,“ vysvětlovala závodnice Slovanu Pec pod Sněžkou.

Třetí start v řadě mezi nejlepším slalomářky světa přišel již v novém roce v Záhřebu, kde v roce 2005 poprvé nakoukla do Světového poháru. Ovšem ani osmnáctý pokus, jak se probojovat do bodované třicítky, v Chorvatsku pro Smutnou nebyl úspěšný. „Trať se zhoršovala s každou závodnicí, i když ještě to celkem šlo. Větší problém byla mlha, kterou někdo měl a někdo ne. Závod to byl dlouhý, řekla bych, že na holky až moc. Na poslední hraně jsem se dostala do záklonu a nestihla jsem zareagovat. Už jsem to měla plný zuby,“ poznamenala Trutnovačka. Do cílového prostoru se sice dostala, ale s velkou ztrátou až na 55. místě.Úsměv na tváři Michaely Smutné vykouzlil až její zatím poslední závod, který jela tento týden na Goetschenu v Německu. Ve středečním večerním slalomu kategorie FIS tam skončila ve slušné konkurenci na šestém místě. „Měla jsem dobré startovní číslo. Po prvním kole jsem byla čtvrtá se ztrátou šesti desetin na první, což bylo super i vzhledem k tomu, že nám hustě sněžilo. Ve druhém kole jsem úplně neriskovala. Byl to dost rychlý slalom a sebemenší chyba by znamenala výpadek,“ popisovala česká sjezdařka. A tomu Smutná chtěla předejít, protože potřebovala zjistit, jak je na tom ve srovnání s ostatními. „Není to úplně nejhorší,“ usmála se spokojená lyžařka.

Hned ve čtvrtek se měla spustit do dalšího závodu, ale němečtí pořadatelé slalom zrušili. „Celý den pršelo. Nechali odjet 40 holek, ale pak přišla normální bouřka s blesky a zrušilo to. Já jsem teda dolů z kopce mastila, ale vypadla jsem, páč jsem tam v jedné brance chytila díru,“ konstatovala Smutná. „Potřebuji závodit, ale letos mi to zatím moc nebylo dopřáno. Teď jsme si mysleli, že to bude lepší, ale opět nám ruší závody,“ dodala, že do Rakouska a Slovinska se v nejbližších dnech nevydá.Michal Bogáň
Trutnovinky.cz
Foto: archiv Michaely Smutné

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena