Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 22.04.2018
Přesný čas: 17:49 Svátek: Evženie Zítra: Vojtěch
českozpívá

PO MĚSTĚ CHODÍ TŘI KRÁLOVÉ. SNAŽÍ SE VYKOLEDOVAT PENÍZE PRO CHARITU

článek vytvořen 06. 01. 2012, přečetlo si ho 2158 lidí

Trutnov - Dnes je svátek Tří králů, kterým církevně vrcholí a končí Vánoce. Z původních zvyků se dnes dodržuje pouze novodobá Tříkrálové sbírka a koledování. V ulicích našeho města se dnes objevily skupiny zpívajících dětí, přestrojených za Kašpara, Melichara a Baltazara. V rolích dobrovolníků se snaží získat peníze na dofinancování pečovatelské služby v Trutnově.


"Část získaných peněz bude použita na dofinancování pečovatelské služby v Trutnově, která usiluje o to, aby co nejvíce osob mohlo zůstat v domácím prostředí i přes svůj hendikep, a druhá část bude použita na větší humanitární pomoc," uvedla Alena Ježková z Oblastní charity Trutnov, která sbírku v ulicích města organizuje.

Zpívající Tři králové procházejí především ulice v centru města. Občas zajdou i do některých prodeejn či obchodů, na dveře domů píší posvěcenou křídou monogramy K + M + B. "Každá skupinka vybere finanční příspěvky do úředně zabezpečené kasičky opatřené charitním logem a obdarovává dárce drobnou pozorností," upřesnila Ježková. Sbírka v ulicích Trutnova potrvá do čtvrtka 12. ledna.

(pac, tz)
Trutnovinky.cz
Foto: Pavel Cajthaml

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena