Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 02.02.2023
Přesný čas: 15:22 Svátek: Nela Zítra: Blažej

ABECEDA SPORTOVNÍCH OSOBNOSTÍ (19): RADEK HORÁK, TAJEMNÍK LOKOMOTIVY

článek vytvořen 30. 12. 2011, přečetlo si ho 3495 lidí

Trutnov - Na Masarykově univerzitě v Brně vystudoval obor učitelství tělesné a občanské výchovy. Závodně plaval, když se jeden rok pohyboval i v reprezentaci a stal se několikanásobným vicemistrem a mistrem republiky. Vojnu si „odkroutil“ ve výcvikovém středisku Velká Hleďsebe. Po vojně začal pracovat v Datartu v Praze, odkud v roce 2003 odešel zpět do Trutnova. Tady byl nejdřív zaměstnán jako provozovatel zimního a fotbalového stadionu, oženil se a teď již druhým rokem zastává funkci tajemníka Lokomotivy. Radek Horák (36).
Auto. Moje pohodlnost, kterou bych rád omezil. V současné době vlastním Mercedes.

Bike Hall Contest. Projekt plný mladých lidí, BMX, adrenalinu a neuvěřitelných sportovních výkonů. Projekt plný starostí a emocí.

Činky. Zatraceně těžká věc, většinou ze železa. Čím jsem starší tím jsou těžší...D
árek.
Raději je dávám, než dostávám. Více mne těší radost druhých.

Eso v rukávu. Ten, kdo ho má a umí ho použít ve správný čas, těm závidím.

Funkce tajemníka. Rozhodně velká životní zkušenost. Říkám si, že tam, kde je vůle něco měnit, je i cesta k cíli. Tak to snad vyjde. Je to především o komunikaci, neustálé práci lidmi a vytváření řešení, jakým způsobem sehnat pro naše oddíly to nejlepší, co můžeme.

Granát. Na škole to byl cvičný gumový, na vojně pak ostrý RG-F1. Když se podaří pořádný úder, je to taky pěkný "granát" většinou končící KO. Jako šperk ale taky není špatný.

 

H
olohlavý
jsem býval jako aktivní sportovec. Ale úplně plešatý (žiletkou) jsem nikdy nebyl. Mám křivou hlavu.

Chalupa v Havlovicích je místo mého dětství a srdeční záležitost. Hrozně rád se tam vracím.

Ikona. Vzor si musí každý člověk hledat sám. Já osobně žádnou ikonu dnešní doby nemám.

Jízda na černo. Několikrát se mi při studiu v Brně nevyplatila. Docela ostuda.

Kocovina je sekundární projev něčeho, co se večer tváří jako velký kamarád a ráno tomu již tak bohužel není. Pravda rozpuštěná v alkoholu ráno bolí o to víc, když jste na ni pak sám...

Líbánky. Díky mé manželce prožíváme často. Zamilovanost nás ani po dvanácti letech "zatím" neopouští.

Muay Thai. S thajským boxem jsem začal poslední rok na vysoký škole. Je to jeden z nejtvrdších sportů, kde lokty, kolena, nohy a pěsti určují vítěze. Sport pro komplexní a ortodoxní sportovce s duší bojovníka. Teď jsem trenérem III. třídy - Muay-Thai asociace CMTA a náš oddíl v Trutnově funguje už šest let. Můj splněný sen.

Nejnovější věc. Že by další sportovní projekt ?

Oddíly. Živý organismus, kde víc než jinde platí, že jedinec nic neznamená. Vznikají a zanikají se schopností či neschopností lidí. V současné době má Lokomotiva asi pětatřicet oddílů, mezi ty nejnovější patří krasobruslení, taj či a dálkové plavání.

Plavec. "Šílenec", který vyměnil vertikální polohu za polohu horizontální v něčem, co je studené, co ho nadnáší a nedá se v tom dýchat. Taky jsem jim býval...Q
uick
- a klik - rychlost a život na jedno kliknutí. Vše, co chceme vědět, je věcí rychlosti a jednoho kliknutí. Rychlost je v tomto případě super.

Radnice. Výkladní skříň našeho města.

Syn. Již čtyři roky můj motivační stimul. Ohromná radost vs. ohromná zodpovědnost. Jmenuje se po mně. S manželkou jsme se dlouho nemohli shodnout, až jsem řekl dost, bude to Radek. Teď s tím máme třeba problémy, když nás volá k obědu.

Tetování. Identifikace bez limitu a nijak upravovaná společenskou normou. Vždy jsem po něm toužil, ale nikdy jsem se neodvážil.

Utopie. V některých věcech jsem opravdu snílek a naivní idealista. Škoda, že nás není víc...

 

V
ánoce.
Tradice, která se mi moc líbí. Pohoda, úsměvy, návštěvy a rodina. Rozzářené oči u stromečku, kapr a pohádky .... a nějaké to kilo nahoře.

Windsurfing. Další z mnoha mých koníčků a zároveň trochu i životní styl. Dokonalý skluz po vodní hladině, boj s přírodním živlem, nepopsatelný pocit volnosti a adrenalinu... Kdo nezažil neuvěří.

Yamaha. Dokonalá kombinace technologie a řemesla. Kvalitní značka nejen hudebních nástrojů. Kytaru Yamaha sice nevlastním, ale rád si zabrnkám pro radost na tu svoji. Jinak motorka, na které jsem boural, byla Suzuki.

Životní rozhodnutí. Udělal jsem jich několik. Ale zásadní bylo vrátit se zpět do Trutnova.  

UŽ VYŠLO:
sportovní redaktor Michal Bogáň (1)
triatlonista Ondřej Pipek (2)
plavkyně Barbora Morávková (3)
basketbalový trenér Petr Kapitulčin (4)
atletka Lenka Rösslová (5)
fotbalista Michal Přívratský (6)
basketbalisté Alena a Michal Slezákovi (7, 8)
hokejista Petr Chytráček (9)
florbalistka Lucie Hejnová (10)
thajboxer Jakub Klauda (11)
orientační běžkyně Lenka Svobodová (12)
plavecký trenér Tomáš Břeň (13)
hrající trenér amerického fotbalu Jaroslav Bojarský (14)
bikerka Karolína Kalašová (15)
sportovní fotograf Vilém Fischl (16)
sjezdařka Michaela Smutná (17)
boxer Vít Štelzer (18)

(bog)
Trutnovinky.cz
Foto: archiv Radka Horáka, Jan Kusý

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena