Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 19.07.2018
Přesný čas: 13:30 Svátek: Čenek Zítra: Ilja
českozpívá

NA HŘEBENECH KRKONOŠ NAPADLO AŽ 20 CENTIMETRŮ SNĚHU

článek vytvořen 05. 12. 2011, přečetlo si ho 1662 lidí

Trutnov - Na hřebenech Krkonoš připadlo v noci na dnešek a během dneška zhruba 20 centimetrů sněhu. V nejvyšších partiích hor se teploty pohybují stále kolem bodu mrazu a chvílemi sněží, horská služba upozorňuje turisty na sníženou viditelnost.
"Střídají se sněhové přeháňky s chvílemi, kdy se oblačnost protrhá, ale lze očekávat, že ještě během dnešního dne nějaký sníh připadne," řekl dnes ČTK člen Horské služby z Luční boudy na hřebenech Krkonoš. Na Luční boudě bylo dnes po poledni zhruba 25 centimetrů sněhu, pěticentimetrová vrstva napadla již v neděli.

 

"Připadlo zhruba 20 centimetrů a stále mírně sněží, je to letos první významná sněhová nadílka v Krkonoších," řekl ČTK například Zdeněk Spilka z lyžařského areálu na Horních Mísečkách. V Krkonoších jsou v provozu zatím pouze části sjezdovek ve Špindlerově Mlýně a v Mladých Bukách, areály čekají na chladnější počasí, které umožní výrobu technického sněhu. "Zatím je na stříkání technického sněhu stále teplo, ale podle předpovědi by se mělo v dalších dnech ochladit," řekl Spilka.

Do Česka dnes podle meteorologů začal proudit chladný vzduch od severovýchodu, sněhové přeháňky se mohou během dneška vyskytovat v hradeckém kraji v polohách nad 500 metrů nad mořem. Sněžit by mělo ve vyšších polohách hradeckého kraje i v dalších dnech. Meteorologové také varují před tvorbou sněhových jazyků.

ČTK

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena