Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 01.10.2022
Přesný čas: 15:50 Svátek: Igor Zítra: Olivie

SEDMNÁCTILETÁ SLEČNA ZMOBILIZOVALA POLICISTY, ZNÁSILNĚNÍ SI ALE VYMYSLELA

článek vytvořen 24. 10. 2011, přečetlo si ho 3047 lidí

Trutnov - O pomoc požádala v sobotu policisty v Hostinném zdejší sedmnáctiletá slečna. Ta jim sdělila, že se stala obětí znásilnění. Z výslechu vyplynulo, že k násilnému zločinu mělo dojít 8. října letošního roku v centru Vrchlabí. Na místo činu ihned vyjeli místní policisté včetně specialistů na vyhledávání a zjišťování kriminalistický stop.
„Po několika hodinách práce policejních specialistů dívka změnila svou výpověď a do protokolu uvedla, že si vše vymyslela. Tím však policejní práce na uvedeném případu neskončila. Kriminalisté museli vyslechnout další svědky, kteří měli v uvedeném případu figurovat. Ukázalo se, že opravdu šlo jen o vymyšlené znásilnění,“ uvedl policejní mluvčí Udo Ertner.

Ten upozornil, že za křivé obvinění může být soudem uložen trest odnětí svobody až na tři roky. Správní orgán městského úřadu může rovněž za nepravdivé údaje „poškozenému“ uložit pokutu až do výše 50 tisíc korun. V posledních týdnech nejde o první oznámení o znásilnění v trutnovském okrese, kdy bylo prokázáno, že je falešné.

Hynek Šnajdar
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena