Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 13.08.2022
Přesný čas: 15:29 Svátek: Alena Zítra: Alan a Sylva

TRUTNOVSKÁ FIRMA KASPER CZ PŘEDSTAVILA UNIKÁTNÍ STROJ NA OBRÁBĚNÍ DŘEVA

článek vytvořen 21. 10. 2011, přečetlo si ho 3192 lidí

Trutnov - Společnost Kasper CZ spustila v létě výrobu na novém, v Česku unikátním dřevoobráběcím stroji. Minulý týden ho poprvé představila při setkání s novináři. Zcela nový dřevoobráběcí stroj od firmy Hundegger dává prakticky neomezené možnosti při opracovávání dřeva.
Nese označení K2i- 1250 a je schopen s milimetrovou přesností a bez nutnosti měření a rýsování opracovávat materiál v rámci sériové i kusové výroby. „Dalšími z řady výhod tohoto systému je i maximální hospodárnost a zrychlení výroby, které je v porovnání se standardním strojem K2i patnáctiprocentní,“ uvedl ředitel společnosti David Kasper.Nový systém zpracovávání materiálu umožňuje opracování dřeva prakticky všemi možnými způsoby - ať už je to výroba tradičních tesařských spojů, opracování pro umístění moderních viditelných či skrytých spojovacích prostředků nebo různorodé profilované opracování dřevěných prvků dle individuální představy zákazníka.

Důležitým prvkem v širokém spektru možností nového stroje je i zrychlení a zjednodušení montáže u zákazníka. „To nastává díky faktu, že vyrobené díly konstrukce mají vlastní štítkové označení a podle potřeby jsou na nich automaticky vyznačena místa spojů, např. umístění krokve či kleštiny na vaznici. V kombinaci s velmi přesným opracováním to znamená skutečné zjednodušení a tím i časovou úsporu,“ sdělil Kasper.

(tz, pac)
Trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena